محمدرضا احمدی مدیرعامل شرکت عمران شهر بهارستان، طی گزارشی بعنوان نماینده وزارت راه و شهرسازی در بهارستان در حضور مقام عالی وزارت، استاندار اصفهان، معاون وزیر و دیگر مسئولین استان، خبر از آغاز عملیات اجرایی چهار هزار و ۵۰۰ واحد طراح اقدام ملی مسکن در این شهر جدید داد.

به گزارش پایگاه خبری ندای بهار شهر بهارستان مهندس احمدی در آئین بهره برداری از پروژه‌های عمرانی و آغاز عملیات اجرایی سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن که با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، با اشاره به سفر یک سال و نیم گذشته وزیر راه به شهر بهارستان اظهار داشت: از سفر گذشته شما تاکنون در شهر جدید بهارستان اتفاقات خوب و مهمی رقم خورده است.

وی با بیان اینکه پیشرفت ۹۳ درصدی زیرسازی مترو بهارستان حاصل همت صورت گرفته در این بازه زمانی است، ابراز داشت: تولید ریل ملی در داخل کشور و در ذوب آهن اصفهان اتفاق خوبی بود که ما برای بهره‌برداری از مترو بهارستان از آن بهره بردیم.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان با بیان اینکه سه هزار تن ریل از ذوب آهن خریداری شده است، ادامه داد: یک هزار و ۸۰۰ تن آن تاکنون در این پروژه استفاده شده و روند اجرا همچنان ادامه دارد.
احمدی افزود: با توجه به سطح تعاملی که در استان اصفهان وجود دارد پیش بینی می‌شود مترو بهارستان در موعد مقرر بهره برداری شود.
مهندس احمدی با بیان اینکه سال گذشته ۲۰۰ میلیارد تومان از محل سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان اصفهان و ۱۶۰ میلیارد تومان از محل منابع داخلی شرکت عمران بهارستان برای مترو این شهر هزینه شده است، ادامه داد: می‌توان گفت در سال ۹۹ در هر روز یک میلیارد تومان برای مترو هزینه شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه ۲۱ هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن در بهارستان برنامه ریزی شده‌انست، ادامه داد: تکلیف ۱۴ هزار واحد مشخص شده و برای مابقی نیز در حال بررسی تفاهم‌نامه ها برای شروع کار هستیم.

مدیرعامل شرکت عمران بهارستان با اشاره به اینکه امروز سه هزار و ۵۰۰ واحد در بخش ثبت‌ نامیها و یک هزار واحد در بخش مشارکتی طرح اقدام ملی مسکن در بهارستان آغاز به کار می‌کند، ادامه داد: ارزش ریالی این پروژه حدود دو هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال است که معادل یک سوم اعتبارات عمرانی استان اصفهان است.

احمدی در پایان نیز تاکید کرد: حتی یک ریال از اعتبارات ملی برای این طرح هزینه نمی شود و همه از مشارکت بخش خصوصی ، آورده متقاضیان و وام بانک مسکن است.

اشتراک این خبر در :