رییس ستاد اقامه نماز اصفهان گفت: هم اینک بیش از ۵۰ مجتمع بین راهی و ۳۸ مسجد در جاده‌های اصفهان  وجود دارد اما احداث ۱۹ مسجد جاده ای  برای رفاه  حال مسافران استان لازم وضروری است.

حجت الاسلام ابراهیم رنجبر روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: فاصله طولانی بین مسجدها یا نمازخانه باعث این احساس نیاز است و کاهش فاصله بین مراکز برای اقامه نماز برای رفاه حال مسافران و رانندگان و کاهش ازدحام جمعیت ضرورت دارد.

رییس ستاد اقامه نماز اصفهان با بیان اینکه برخی مساجد بین راهی توسط متولیان جایگاه های سوخت مدیریت می شود، یادآورشد: در صورتی که نظافت مساجد این مراکز رعایت نشود سهمیه سوخت آنان محدود و برای اصلاح متوقف می‌شود.

 وی اضافه کرد: کمتر از ۱۰ باب  از مساجد بین راهی مردمی  متولی مشخصی ندارد که به دنبال ساماندهی این مراکز برای دستیابی به کیفیت در نظافت و مدیریت آن هستیم.

حجت الاسلام رنجبر با اشاره به اقدام ستاد اقامه نماز استان اصفهان برای تدوین سند چشم انداز برای این حوزه، بیان کرد: این اقدام باعث شده است تا نیازها، آسیب‌ها و فرصت‌های توسعه فریضه نماز و تامین امکانات شناسایی شود  و برای تحقق یک برنامه هدفمند مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه جوان‌گرایی در مدیریت مساجد و همچنین توسعه فرهنگ نماز نیاز جامعه است، خاطرنشان کرد: در هر شهرستان ۹ مشاور جوان برای برنامه ریزی و راهبردی توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در ستاد مذکور جذب شده و شبکه ای به هم پیوسته برای این مهم در سراسر اصفهان تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: این اقدام راهبردی نقش مهمی  در برنامه ریزی متناسب با نسل جوان خواهد داشت که نتایج آن برای جوان گرایی در مدیریت مساجد قابل ملاحظه است.

استان اصفهان دارای بیش از پنج هزار مسجد است.

این استان دارای رتبه دوم طول جاده را در بین دیگر استان های کشور را دارد

اشتراک این خبر در :