ارتقا سطح آگاهی مردم نسبت به تهدیدات از اهداف پلیس اصفهان است

اصفهان– ایرنا – فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: یکی از اهداف مهم پلیس استان در هفته ناجا، ارتقای سطح آگاهی اقشار مختلف مردم جامعه نسبت به آسیب‌های اجتماعی و تهدیدات در حوزه پیشگیری از وقوع جرائم است.

به گزارش ایرنا، سردار محمدرضا میرحیدری روز شنبه در جلسه هم‌اندیشی با خبرنگاران در اتاق بازرگانی این شهر افزود: بر این اساس باید از این هفته بعنوان فرصتی برای تبیین نظرات کارشناسی در حوزه پیشگیری و ارتقای سطح آگاهی مردم از زبان صاحبنظران، کارشناسان و فرهیختگان حوزه‌های مختلف بهره برده شود در غیر این صورت اگر هزینه‌ای بر مردم و نظام تحمیل شود و بعد بدنبال حل مساله باشیم هنر چندانی نکرده ایم زیرا اثر آن بر جامعه و مردم باقی خواهد ماند.

فرمانده انتظامی اصفهان افزود: در این راستا ۱۳۵ برنامه اصلی با محوریت استان و یکهزار و ۹۲۰ برنامه فرعی در شهرستان‌های مختلف در هفته ناجا برگزار می‌شود.

وی دیدار با مسوولان از جمله استاندار و امام جمعه اصفهان، جلسه ارتباط مردمی فرماندهی انتظامی در دفتر نظارت همگانی در مرکز استان و شهرستان‌ها، رزمایش مشترک با یگان‌های حفاظت ادارات، تقدیر از نمونه‌های ترافیکی و غبارروبی قبور شهدا را از جمله برنامه‌های شاخص هفته نیروی انتظامی در استان برشمرد.

سردار میرحیدری، نشست با دست اندکاران روابط عمومی ادارات، تجلیل از ۳۰۰ نفر از سربازان نمونه نیروی انتظامی، نشست با ایتام ناجا و فرزندان کارکنان متوفا و همچنین برنامه ویژه‌ برای تجلیل از خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران نیروی انتظامی را از دیگر برنامه‌های هفته ناجا در استان برشمرد.

وی با اشاره به اینکه به ماموریت‌های پلیس در اعیاد، مراسم مذهبی و عزاداری‌ها افزوده می‌شود، گفت: بر اساس تقسیم کاری صورت گرفته در هفته ناجا، تعدادی از کارکنان هر دستگاه بمنظور تجلیل و با هدف ارتقای روحیه همکاران در یکی از یگان های انتظامی استان حضور می‌یابند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به نامگذاری هفته ناجا با عنوان “پلیس هوشمند، امنیت پایدار” گفت: در این هفته باید تلاش بسیاری برای تبیین اهداف و فلسفه این شعار که همانا توجه به هوشمندسازی پلیس و اهمیت مشارکت و همراهی مردم برای دستیابی به امنیت پایدار است، صورت بگیرد.

وی با اشاره به تغییرات مثبت روی داده در پلیس نسبت به اوایل انقلاب گفت: اگر بتوانیم خود را با آداب اسلامی و فرهنگ نبوی تطبیق دهیم تفاوت شایانی نسبت به گذشته احساس می شود، اما هنوز نارسایی‌هایی در این زمینه وجود دارد.
رییس پلیس استان اصفهان با اعلام اینکه از سال ۹۲ تا ۶ ماهه اول امسال نزدیک به ۹۳ درصد از جرائم کارکنان نیروی انتظامی کاهش پیدا کرده است، افزود: تاکید رهبر معظم انقلاب این است که پلیس باید در تراز انقلاب اسلامی باشد ولی تا دستیابی به این هدف فاصله داریم.

به گزارش ایرنا، از ۱۷ تا ۲۴ مهر به عوان “هفته ناجا” نامگذاری شده است.

اشتراک این خبر در :