استاندار اصفهان گفت: حرکت جهادی یک مسیر اصلی و ضرورت برای انقلاب اسلامی است و باید بپذیریم که این تنها مسیر رسیدن به هدف اصلی نظام است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، سید رضا مرتضوی روز جمعه در شورای گروه‌های جهادی استان اصفهان افزود: دولت علاقه‌مند است در قالب گروه‌های جهادی حرکت خدمت‌رسانی به مردم را دنبال کند.
وی ادامه داد: البته در کنار خدمت به مردم، اقدامات جهادی محصولات جانبی دیگری از جمله انتقال و فراگیر کردن فرهنگ ایثار و خدمت خالصانه، ارتباطات نیروهای خدوم، نیروسازی برای انقلاب را به دنبال دارد.
استاندار اصفهان تصریح کرد: اگر مردم در ظرف حرکت مجاهدانه خدمت دریافت کنند بی‌شک حلاوت متفاوتی دارد زیرا این خدمت از جنس مردم است.
وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص حرکت جهادی، افزود: رویکردی مردمی سازی حکمرانی هدف مجموعه دولت است و  مدیریت کشور را به این نکته رسانده‌اند که این رویکرد باید تقویت شود و چاره‌ای جز این نداریم.
مرتضوی تصریح کرد: تحقق این مسیر جز با حرکت جهادی و مسجد محور امکان‌پذیر نیست و اگر نگاه جهادی اول انقلاب رنگ نمی‌باخت سرمایه اجتماعی نظام بیش از این بود.
وی ادامه داد: گروه‌های جهادی فرصتی برای هم افزایی و توان نیروها در خدمت‌رسانی به مردم است و لازم است با تعریف ظرفیت‌های جدید برای تقویت این نگاه مجاهدانه تلاش کرد.
استاندار اصفهان ادامه داد: هر کجا به سمت این نگاه ایثارگرانه حرکت کرده‌ایم پرچم افتخار جمهوری اسلامی بالا بوده و هر کجا فاصله گرفتیم، عملکرد منفی بوده است.
وی به موفقیت گروه‌های جهادی اشاره و خاطر نشان کرد: پیشبرد این امور ناشی از نگاه خالصانه است زیرا وقتی نگاه جهادی و خالصانه حاکم شود، خدا نیز همراه چنین تفکری است.
مرتضوی تاکید کرد: لازم است گروه‌های جهادی کار تمیز و یا کیفیت تحویل دهند و درکنار آن ضمیمه‌های فرهنگی و اجتماعی را در نظر گیرند و مراقب باشیم ماحصل آنچه تحویل مردم می‌شود، چیست.
وی با بیان اینکه قرارگاه پشتیبانی گروه‌های جهادی بعد از ۱۰ سال در اصفهان تشکیل شده است، اظهار کرد: این قرارگاه تلاش می‌کند ظرفیت‌های پشتیبانی را به حمایت گروه‌های جهادی بیاورد تا انتظار رهبر معظم انقلاب از تجلی خدمات فراهم شود.
همچنین جانشین سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان در این نشست، امیدآفرینی را هدف اصلی مجموعه نیروهای انقلاب برشمرد و گفت: اقدامات جهادی همان هدف جهاد تبیین را امیدوار کردن مردم به انقلاب اسلامی و آرمان‌های آن دنبال می‌کند.
سردار سرتیپ دوم پاسدار علی مقواساز ادامه داد: هر چه گروه‌های جهادی پشتیبانی و تقویت شود  به تربیت گروه‌های طراز انقلاب کمک کرده‌ایم.

اشتراک این خبر در :