مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان گفت: در شهر و استان اصفهان، پیروان ادیان الهی از جمله کلیمی، مسیحی، زرتشی و مسلمان جدای از هر تفکر و مذهبی در کنار هم و براساس اشتراک فرهنگی و زادگاهی که همگی ایرانی هستند، در کنار هم زندگی مسالمت‌آمیزی دارند.

سیدمحمد طباطبایی در گفت‌وگو با ایسنا با تبریک روز جهانی تنیس روی میز، اظهار کرد: خوشحالیم که هیئت تنیس روی میز استان اصفهان با یک برنامه خلاقانه و ایده جدید توانست یکی از بهترین رقابت‌های فرهنگی ورزشی را در سطح استان و حتی کشور انجام دهد و رقابتی ورزشی بین ورزشکاران ادیان الهی برگزار کند.

وی افزود: امیدواریم این مسابقات براساس این تفکر، ایده و شعار مسابقات که صلح و دوستی است، همانند هدف و فلسفه ورزش، موجب بالا بردن روحیه نشاط و شادابی در بین همه هموطنان فارغ از هر نژاد، آئین و مذهبی شود. به نظر می‌رسد با توجه به بازتابی که این برنامه همچون برنامه‌های سال قبل در سایت فدراسیون جهانی دارد، می‌توان نشان دهیم در ایران اسلامی ادیان مختلف با آرامش در کنار یکدیگر زندگی کنند. یکی از شعارهای اصلی ورزش و المپیک با برگزاری این مسابقات در شهر اصفهان محقق شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان، اضافه کرد: شهر و استان اصفهان یکی از مراکزی است که ادیان الهی از جمله هموطنان کلیمی، مسیحی، زرتشی و مسلمان جدای از هر تفکر و مذهبی در کنار هم و براساس اشتراک فرهنگی و زادگاهی که همگی ایرانی هستند، در کنار هم زندگی مسالمت‌آمیزی دارند. هدف اصلی این رقابت‌ها نشان از این است که همه هموطنان ما در صلح و آرامش زندگی می‌کنند. امیدواریم این شعار در سایر رشته‌های ورزشی در اصفهان و سایر نقاط کشور بسط و گسترش پیدا کند و شاهد برگزاری چنین رویدادهایی باشیم.

اشتراک این خبر در :