مدیرعامل شرکت توزیع برق اصفهان با اشاره به مانور اقدام فراگیر تعمیرات و بهینه‌سازی شبکه برق اصفهان، گفت: در این برنامه اصلاح ساختار بالای ۵۰ درصد شبکه‌ها توزیع برق اصفهان انجام شده و به دنبال پایداری و اصلاح شبکه هستیم.

حمیدرضا پیرپیران امروز (چهارشنبه، ۴ اسفندماه) در مانور اقدام فراگیر تعمیرات و بهینه‌سازی شبکه توزیع برق اصفهان با رویکرد بهبود ایمنی، همزمان با سراسر کشور، اظهار کرد: مانور اصلاح و بهینه‌سازی شبکه توزیع برق اصفهان همزمان با سراسر کشور انجام شد و به دنبال این مانور در پی نظارت، هماهنگی و سنجش بین تیم‌های امدادی و نظارتی ستادی و اجرایی هستیم تا سرعت مقابله با بحران را کاهش دهیم.

وی افزود: امیدواریم در پایان نتایج این مانور مورد تجزیه‌وتحلیل قرار گیرد و نتایج آن قابل‌بهبود و شناسایی باشد.

به گزارش ایسنا، مدیرعامل شرکت توزیع برق اصفهان با بیان اینکه از حدود پنج سال پیش در بحث اصلاح ساختار شبکه‌های توزیع ۱۱ محور مدنظر قرار گرفت، افزود: در این برنامه اصلاح ساختار بالای ۵۰ درصد شبکه‌ها توزیع برق اصفهان انجام شده و به دنبال پایداری و اصلاح شبکه هستیم.

وی هدف از اجرای این مانور و اصلاح ساختار شبکه را شناسایی و رفع کانون‌های خطر در شبکه توزیع نیروی برق، اصلاح حریم شبکه، جابجایی و اصلاح پایه‌ها، افزایش نقاط قابل مانور در شبکه، ارتقاء حفاظت الکتریکی شبکه، ارتقاء مبلمان شهری و زیباسازی شبکه‌های توزیع برق، حفظ شبکه در برابر سرقت، حفظ محیط‌زیست، ارتقا حفاظت الکتریکی و رؤیت پذیری شبکه، متعادل‌سازی بار شبکه توزیع و همچنین کاهش تلفات دانست.

پیرپیران با اشاره به نتایج اصلاح ساختار شبکه، توضیح داد: کاهش میزان خاموشی‌ها از ۸۵۰ دقیقه در سال ۹۳ به زیر ۱۲۰ دقیقه در سال جاری، رضایتمندی مردم، اصلاح بهینه مصرف انرژی، هوشمند سازی شبکه‌های توزیع و درنهایت تحت کنترل بودن شبکه از جمله این نتایج است.

وی با بیان اینکه امروز به‌طورکلی در این مانور ۳۷۲ نفر نیروی انسانی در حوزه خدمات در حال انجام‌وظیفه هستند، یادآور شد: امروز ۶۷ گروه اجرایی با ۲۵۰ نفر نیرو، ۲۶ گروه عملیاتی در بحث نظارت، اجرا و کنترل، ۶۳ ناظر به‌طور مستقیم و ۲۲ کارشناس ایمنی و همچنین ۹۷ دستگاه خودرو سبک و سنگین در این مانور حضور دارند.

اشتراک این خبر در :