اقتدار بین‌المللی کشور به انسجام درونی همه گروه‌ها نیازمند است

اصفهان-ایرنا- معاون سیاسی اداره عقیدتی سیاسی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: در حال حاضر کشور برای حفظ اقتدار بین المللی خود به انسجام درونی همه اقشار و گروه‌های سیاسی نیاز دارد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن پرورش عمارت، روز شنبه در بازدید از فعالیت‌های پدافند هوایی شهید نصر اصفهان در محفل انس با قرآن پرسنل این یگان نظامی افزود: تفرقه، راهبرد  دشمن برای صدمه زدن به دولت‌هاست و در دوران دفاع مقدس نیز همزمان با حمله‌های نظامی، از این تاکتیک برای اثربخشی بیشتر عملکرد خود استفاده می کرد.

وی بیان کرد: دشمنان نظام از ابتدای پیروزی انقلاب  تاکنون از تفرقه بعنوان ابزار کلیدی خود در تحقق اهدافشان استفاده کرده‌اند که اختلافات افکنی قومی و قبیله‌ای از جمله آن است.

معاون اداره عقیدتی سیاسی پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه رزمندگان و یگان های نظامی در دوران دفاع مقدس اختلافات خود را کنار گذاشتند و تنها شکست دشمن را دنبال کردند، تصریح‌کرد: چنین عملکردی را امروز نیز در کشور نیاز داریم تا بجای تخریب همدیگر بر سر اهداف و فعالیت‌های نظام متحد شویم.

وی ادامه داد: شکست توطئه‌های دشمن و عبور از تحریم ها به وحدت درونی نیاز دارد و هر آنچه که انسجام داخلی را به نمایش بگذارد، تیم دولت را برای روابط بین‌المللی و ایستادگی در برابر زیاده خواهی‌ها تقویت می‌کند.

حجت الاسلام پرورش با بیان اینکه تثبیت اقتدار جمهوری اسلامی ایران از مهمترین دستاوردهای دوران جنگ است، تصریح کرد: حفظ نظام به خودباوری و دوری از تفرقه نیاز دارد.

وی عبور نفتکش‌ها از مرز تحریم و انتقال نفت به کشورهای ونزوئلا و لبنان را نمونه بارزی از همین خودباوری‌ها اعلام کرد و گفت: چنین اقتداری بدلیل همبستگی و وجود فرهنگ ایثار و شهادت در مردم ایران است که دشمن هم جرات حمله و اجرای برنامه نظامی را نخواهد داشت.

معاون اداره عقیدتی سیاسی نیروی پدافند هوایی ارتش خاطرنشان کرد: مبانی دینی و قرآنی هم بر حفظ وحدت و دوری از تفرقه توسط مسلمانان تاکید داشته و وحدت را عامل سرافرازی اسلام و مسلمین می داند.

به گزارش ایرنا، منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی یکی از ۹ منطقه پدافند هوایی نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی است که حراست از آسمان استان های مرکزی کشور را بر عهده دارد.

اشتراک این خبر در :