معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نجف‌آباد در واکنش به اقدام به خودکشی یکی از کارگران کارخانه کاشی اصفهان، گفت: مشکلات کاشی اصفهان در حال بر طرف شدن است و کارگران باید صبوری کنند تا به نتایج مطلوب برسیم.

موسی مباشری در گفت‌وگو با ایسنا درباره مشکلات کارخانه کاشی اصفهان و خودکشی امروز یکی از کارگران این کارخانه، اظهار کرد: برنامه‌ها و تصمیماتی که برای این کارخانه اتخاذ شده به دو قسمت تقسیم می‌شود. مشکلات اولیه کارخانه از جمله پرداخت حق بیمه و توقیف کارت بازرگانی با رایزنی و پیگیری‌هایی که با مسئولان استان انجام دادیم برطرف شد و بر این اساس، بارگیری و فروش محصولات شرکت از هفته گذشته آغاز شده است.

وی افزود: طی جلساتی که با مدیرعامل و مجموعه مدیریت این کارخانه داشتیم، پرداخت حقوق و مزایای معوقه کارکنان در اولویت قرار گرفت و مقرر شد از درآمد حاصل از فروش محصولات، این مطالبات پرداخت شود.

فرماندار نجف‌آباد ادامه داد: بخش دیگری از مشکلات این کارخانه در ارتباط با دستگاه‌های خدمات‌رسان است که پرداخت مطالبات آنها نیز در اولویت بعدی قرار گرفت و مجموع این اقدامات می‌تواند مشکلات فعلی این شرکت را برطرف سازد.

مباشری تصریح کرد: کارخانه کاشی اصفهان با مشکلات عدیده‌ای مواجه است که باید با برگزاری جلسات متعدد در شهرستان و استان، مشکلات کلی‌تر بررسی شده و به راهکار عملی برسیم.

وی در واکنش به اقدام امروز یکی از کارگران به خودکشی، تأکید کرد: این‌گونه موارد نیاز به بررسی و اظهار نظر کارشناسی دارد و در حال رصد و کنترل مسائل و مشکلات این شرکت هستیم. اقدامات خوبی نسبت به ماه‌های گذشته انجام شده است و کارگران باید صبورتر باشند و اجازه دهند تا مراحل لازم طی شده تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

براساس این گزارش، صبح امروز یکی از کارگران کارخانه کاشی نجف‌آباد اصفهان به دلیل برخی مشکلات خود قصد خودکشی داشت که با تلاش اورژانس اجتماعی و دیگر کارگران این کارخانه، از این اقدام منصرف شد. 

اشتراک این خبر در :