امام جمعه اصفهان: روحیه مردانگی در جوانان و ورزشکاران حفظ شود

اصفهان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با اشاره به ضرورت توجه به ابعاد معنوی در ورزش گفت: نباید اجازه داد روحیه مردانگی و جوانمردی در جوانان و ورزشکاران دچار رکود شود بلکه این روحیه همواره باید تقویت و گسترش پیدا کند.  

به گزارش ایرنا، روابط عمومی دفتر امام جمعه اصفهان روز یکشنبه به نقل از آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی نژاد در دیدار نمایندگان جامعه ورزش و جوانان و هیات‌های ورزشی و سازمان‌های مردم نهاد جوانان با تقدیر از دست‌اندرکاران امور ورزش و جوانان استان که فرهنگ ایثار و شهادت را دنبال می‌کنند، اظهار داشت: شهدا روحیه‌ای عالی، اسلامی و انسانی داشتند و با همین روحیه توانستند هشت سال در مقابل تمام هجمه‌ها مقاومت کنند و عزت امروز را برای ما رقم بزنند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به ارزش‌آفرینی شهدا در دوران دفاع مقدس تصریح کرد: جنگ در ظاهر شر است؛ اما همین جنگ و رشادت جوانان ما در جنگ تحمیلی سبب شد تا امروز کسی جرات نکند به کشور و خاک ما تعرض کند.

وی خاطرنشان کرد: رزمندگان اسلام چنان ضربه‌ای به دشمن وارد کردند که جرات جسارت به کشورمان از آنان گرفته شده است؛ البته اگر امروز جوانان سست شوند بدون شک ما شکست می‌خوریم.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد گفت: اهمیت دادن ورزشکاران ما به نماز بویژه نماز اول وقت می‌تواند در دنیا به الگویی مثال‌زدنی تبدیل شود، این مهم بدست نمی‌آید مگراینکه ورزشکاران به این فرمان الهی توجه بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه اجرای امر به معروف و نهی از منکر تنها بر عهده روحانیون و افراد مذهبی نیست، افزود: این دستور اسلامی برای همه است؛ اگر گمان شود با فعالیت دسته‌ای از روحانیون و مبلغان می‌توان در جامعه، اصلاحی ایجاد کرد، اشتباه است بلکه همه باید برای ساختن جامعه‌ای سالم تلاش کنند.

طبق آخرین سرشماری رسمی کشور، جمعیت تقریبی کلانشهر اصفهان بیش از یک میلیون و ۹۶۱ هزار نفر است.  

حدود ۳۷۵ هزار ورزشکار سازمان یافته و یک هزار و ۷۰۰ باشگاه در استان اصفهان فعالیت دارند.  

اشتراک این خبر در :