با فرمان رییس جمهور: عملیات اجرایی احداث ۲۴ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید اصفهان آغاز شدعملیات اجرایی احداث حدود ۲۴ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید استان اصفهان روز سه‌شنبه با دستور رییس جمهور آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای بهار و به نقل از، روابط عمومی شرکت عمران بهارستان؛ امروز عملیات اجرایی احداث یکصد هزار واحد مسکونی در قالب نهضت ملی تولید مسکن با دستور رییس جمهور و بصورت ویدئو کنفرانس در کشور آغاز شد که سهم استان اصفهان ۲۴ هزار واحد بود.

مدیرعامل شرکت عمران بهارستان در این زمینه گفت: امروز عملیات اجرایی حدود یکصد هزار واحد مسکونی در قالب نهضت ملی تولید مسکن و با دستور رییس جمهور در شهرهای جدید کشور آغاز شد که سهم شهرهای جدید استان اصفهان حدود ۲۴ هزار واحد معادل ۲۴ درصد کل واحدها در سطح شهرهای جدید کشور است.

مهندس احمدی افزود: این واحدهای مسکونی در استان اصفهان در شهرهای بهارستان، فولادشهر و شهر جدید مجلسی احداث می شوند.

وی اظهار داشت: امروز عملیات اجرایی احداث ۶ هزار و ۶۵۶ واحد در شهر بهارستان، ۱۴ هزار و ۷۵۰ واحد در فولادشهر و ۲ هزار و ۸۷۲ واحد در شهر جدید مجلسی آغاز شد.

مدیرعامل شرکت عمران بهارستان با اشاره به شعار سال تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین افزود: از ۶ هزار و ۶۵۶ واحد شهر جدید بهارستان ۳۵۰۰ واحد اخیرا آغاز شده و ۳۰۰۰ هزار واحد امروز آغاز شد. از این تعداد، ۸۷۱ واحد به صورت پیش ساخته و صنعتی توسط قرارگاه حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام احداث می شود که امروز در بهارستان به صورت نمادین با دستور ریاست محترم جمهوری اسلامی آغاز شد.همزمان با استقبال بسیار چشمگیر ثبت نام کنندگان از واحدهای نهضت ملی مسکن شهر جدید بهارستان، تکمیل پرونده متقاضیان باقیمانده در این طرح نیز در حال انجام است.

احمدی با بیان اینکه مراسم آغاز عملیات اجرایی این واحد امروز به صورت ویدیوکنفرانس و در سومین جلسه شورای عالی مسکن با حضور رییس جمهور برگزار شد، خاطرنشان کرد: مراسم نمادین آغاز این طرح در استان اصفهان در شهر بهارستان برگزار شد.سهمیه شهرهای جدید از طرح نهضت ملی مسکن ۶۰۰ هزار واحد است که با دستور رئیس‌جمهور ساخت صدهزار واحد آن آغاز خواهد شد.”نهضت ملی مسکن” طرح دولت سیزدهم برای خانه‌دار کردن مردم است که در آن سهم استان اصفهان ساخت ۲۰۰ هزار واحد طی چهار سال اعلام شده است.مهمترین هدف این طرح برنامه‌ریزی برای تولید یک میلیون مسکن در سال است و در اُفق چهار ساله، دولت مُصمم به ایجاد چهار میلیون واحد مسکونی در کشور است.اصفهان حدود پنج میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۲۸ شهرستان دارد و سومین استان پُرجمعیت کشور به شمار می‌آید.

اشتراک این خبر در :