محسن توکلی خبرنگار ندای بهار گزارش میدهد؛

عزم جدی مدیران استان در سرعت بخشیدن به عملیات اجراییِ پروژه “مترو شهر بهارستان”

پروژه اتصال قطار شهری بهارستان [مترو] به خط یک متروی کلانشهر اصفهان، با پیشرفت ۹۱ درصد عملیات زیرسازی و ۶۰ درصد از مرحله روسازی به زودی تکمیل خواهد شد و «ایستگاه مترو» در ورودی محور میانی بهارستان نیز، بزودی آماده بهره برداری اولیه می گردد.

“محمدرضا احمدی” مدیرعامل شرکت عمران بهارستان، مجموع هزینه اجرای این طرح از محل منابع ملی وداخلی را طی سال های ۹۰ تا ۹۹ حدود ۵۶۶ میلیارد تومان بیان کرد و دراین باره افزود:
از مجموع اعتبار تخصیص یافته شده تاکنون، مبلغ ۱۴۶ میلیارد تومان آن؛ مربوط به سال های ۹۰ تا ۹۸ میباشد، درحالیکه سال ۹۹ ، مبلغی به میزان ۲۱۳ میلیارد تومان اعتبار از محل منابع ملی برای تکمیل این “طرح کلان شهری” اختصاص داده شده است.
مهندس احمدی، عملکرد مقایسه ای تامین اعتبار برای پیشبرد پروژه در سال ۹۹ از محل منابع ملی و داخلی شرکت از خود شهر؛ ۳۶۵ میلیارد تومان برشمرد و گفت:
باتوجه به اینکه در سال های ۹۰ تا ۹۹ در مجموع از محل منابع ملی و داخلی شهر، مبلغی بمیزان ۵۶۶ میلیارد تومان اعتبار تامین شده، ۶۴ درصد آن معادل ۳۶۵ میلیارد تومان درسال ۹۹ محقق شده است.

به بیان دیگر، باید گفت؛ پروژه مترو بهارستان طی یک سال گذشته، روزانه مبلغ [یک میلیارد تومان] هزینه دربر داشته که در نوع خود کم سابقه می باشد.

لازم به ذکر است پس از ورود مستقیم دکتر عباس رضایی “استاندار اصفهان” و نیز انعقاد تفاهم نامه، بلافاصله پس از بازدید مشترک ایشان بهمراه “دکتر نوبخت” ریاست محترم سازمان برنامه و بودجه کشور از مترو بهارستان، بیش از ۱۹۰ میلیارد تومان منابع مالی جدید به پروژه تزریق شد که سبب تسریع در روند فعالیت های اجرایی پروژه گردید.

شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کل کشور نیز طی سال گذشته بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان از منابع داخلی خود در پروژه مذکور هزینه نموده است.

مدیر عامل عمران بهارستان در ادامه افزود:
این موفقیت نشان از عزم راسخ در تکمیل “قطار شهری بهارستان” و به ثمر نشستن تلاش های شبانه روزی و بی وقفه در تحقق این آرزوی دیرینه برای شهروندان شریف و قدرشناس شهر بهارستان در برخورداری از مترو در حمل ونقل بین شهری است.

“محمد رضا احمدی” در ادامه نیز عنوان کرد؛ تامین “ریل” و متعلقات “ریل گذاری” بجهت تکمیل و اتمام مرحله روسازی، که مورد نیاز در اجرای کامل [پروژه احداث خط متروی اصفهان-بهارستان] بوده است را برای اولین بار از تولید ۱٠٠٪ داخلی (شرکت ذوب آهن اصفهان) انجام پذیرفت و میتوان این اتفاق بزرگ را از ویژگی های مهم این پروژه برشمرد.

ایشان ادامه داد؛ هم اکنون و برغم تعطیلات نوروزی، عملیات احداث سکوهای [ایستگاه بهارستان] در حال اجرا است.

وی اشاره کرد: در یک ماه آینده نیز مناقصه عملیات اجرایی احداث “ایستگاه راه آهن اصفهان” ، خرید تجهیزات و اجرای برق بالاسری طرح برگزار می شود.

مدیر عامل شرکت عمران بهارستان درپایان به این اشاره داشت: که شهر بهارستان “دومین شهر جدید کشور” پس از [هشتگرد] است که با بهره برداری از خط مترو «قطار شهری» به مادر شهر نزدیک خود، متصل می شود و پس از «اتصال ریلی بهارستان به اصفهان» کیفیت زندگی دراین شهر جدید بهبود خواهد یافت.

“خط متروی صفه-بهارستان” ایستگاه ترمینال صفه در انتهای جنوبی خط۱ کلانشهر اصفهان را به شهر بهارستان متصل خواهد کرد.

اشتراک این خبر در :