رضا فدایی، رئیس مرکز بیماریهای واگیردار مرکز بهداشت استان اصفهان:
تاکنون ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر یک نوبت و ۹۴۲ هزار نفر دو نوبت واکسن کرونا در استان دریافت کرده اند. در سنین ۱۲ سال به بالا ۶۰ درصد جمعیت یک نوبت و نزدیک به ۲۲ درصد دو نوبت در استان اصفهان در مقابل بیماری کووید ۱۹ واکسینه شده اند. ۵۰۰ هزار دانش آموز در محدوده سنی ۱۲ تا ۱۸ سال در استان وجود دارد، تا کنون ۳۶ درصد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال حدود بیش از یک سوم این جمعیت واکسن کرونا دریافت کرده اند.
۴۵ مرکز تجمیعی واکسیناسیون در استان اصفهان فعالیت دارند و این روزها به طور میانگین حدود روزانه ۵۰هزار نفر برای دریافت واکسن مراجعه می کنند در حالی که ظرفیت استان بیش از یک هزار دوز واکسن در روز است. چند دستگاه اتوبوس در اصفهان و بخشی از شهرستان های اطراف در نقاط پرتراکم شهر مستقر شدند و به مردم خدمات واکسن ارائه می کنند.
هنوز سهمی از واکسن پاستور به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ارسال نشده ولی حدس می زنیم حدود ۷ درصد از میزان این نوع واکسن به اصفهان اختصاص پیدا کند. واکسن برکت ویژه افراد دوز دومی در اصفهان توزیع شده وموجودی آن در استان به قدری نیست که برای افرادی که دوز اولشان است استفاده شود. بخش قریب به اتفاق واکسن های کرونا سینوفارم است. مردم روی برند خاصی از واکسن تمرکز نکنند.

اشتراک این خبر در :