رییس پلیس راهنمایی و رانندگی اصفهان گفت: آمار جانباختگان تصادفات درون شهری استان در بازه زمانی ۲۵ اسفند۱۴۰۰ تا ۱۳ فروردین امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۴۸ درصد کاهش داشته است.

سرهنگ محمدرضا محمدی، روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: در این مدت ۱۴ نفر در تصادفات ترافیکی استان جان باختند در حالی که در مدت مشابه سال گذشته  ۲۷ نفر، جان خود را از دست داده بوند.

وی ادامه داد: در این مدت ۴۷۶ فقره تصادف جرحی در شهرهای استان رخ داد که نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۷۰۰ فقره به میزان ۳۲ درصد کاهش یافت.

رییس پلیس راهور استان اصفهان تصریح کرد: در مدت یاد شده ۵۶۶ نفر در حوادث ترافیکی مجروح شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۷۸۵ مصدوم، کاهش ۲۸ درصدی نشان می‌دهد.

وی همچنین تعداد تصادفات منجر به فوت را در این مدت ۱۴ فقره اعلام و خاطرنشان کرد: این تصادفات نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۴۴ درصدی داشت.

سرهنگ محمدی، بیشترین دلیل تصادفات فوتی را با ۳۳ درصد مربوط به بی‌توجهی رانندگان به جلو بیان کرد و یادآور شد: بیشترین وقوع تصادفات درون شهری نیز با ۳۳ درصد در ساعات ۱۲ ظهر تا ۱۶ بعدازظهر رخ داده است.

وی اضافه کرد: از میان ۱۴ جانباخته تصادفات ترافیکی استان، ۶ نفر عابر پیاده(از جمله ۲ کودک ۴ تا ۶ ساله) و پنج نفر راکب موتورسیکلت بودند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی اصفهان گفت: همچنین بیشترین عامل وسیله نقلیه درگیر در تصادفات فوتی در مدت مزبور به ترتیب با ۵۳ درصد، ۳۳ درصد و  ۱۴ درصد مربوط به خودروهای سواری، موتورسیکلت‌ها و وانت‌ها بوده است.

وی اظهار داشت: ۲۸.۵ درصد از تصادفات فوتی در استان بر اثر واژگونی خودرو ناشی از بی‌توجهی به جلو و تخطی از سرعت مطمئنه بود.

سرهنگ محمدی اضافه کرد: تمام وسایط نقلیه دخیل در تصادفات فوتی و جانباختگان ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا ۱۳ فروردین امسال، وسایط نقلیه بومی استان بودند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان همچنین افزود: از ۱۴ جانباخته حوادث ترافیکی استان، ۳۵.۷ درصد در صحنه تصادف و مابقی در بیمارستان درگذشتند.

اشتراک این خبر در :