به گزارش ایرنا، مسعود مهدویان‌فر، شامگاه یکشنبه در شورای ورزش استان اصفهان که با حضور جمعی از اعضای هیات‌های ورزشی برگزار شد، اظهار داشت: ما در اصفهان در حال برگزاری جلسات و شوراهایی هستیم که مساله‌محور نیست لذا در آنها مُصوبات بدون زمان بندی مشخص تصویب می‌شود که به سرانجام هم نمی‌رسد.

وی افزود: یکی از مشکلات مطرح شده، ظرفیت ساماندهی ظرفیت‌های ورزشگاهی است که این امر باید با دستورالعمل‌های خود سازمان ورزش به مسوولان مربوطه  واگذار شود؛ در حالی که می‌بینیم خروجی واحدی ندارد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان با اشاره به اینکه دستورالعمل‌ها باید در اتاق فکر اتخاذ شود، تاکید کرد: رسیدگی به امور ورزش و ورزشکاران باید بر مبنای حل مشکلات جاری و مساله محوری با شاخص سنجش و استمرار همراه باشد.

وی به حمایت از ۱۴۵ ورزشکار استان اشاره و تصریح کرد: از این پس مُصوبات جلسه‌های شورای ورزش باید در استانداری با تقویم و زمان‌بندی مشخص برای اجرا تدوین شود تا سهم کوتاهی هر دستگاه در این زمینه معلوم باشد.

مهدویان فر به تشکیل جلسه تصمیم‌گیری مسابقات آسیایی ۲۰۲۲ در بهمن جاری اشاره و تاکید کرد: یک مهلت ۱۵ روزه به دستگاه‌های متولی داده می‌شود تا علاوه بر تقسیم وظایف، نظرات خود را بیان کنند.

وی در پاسخ به ابراز گلایه حاضران در جلسه از حضور نیافتن نمایندگان برخی از دستگاه‌های متولی ورزش در نشست شورای یاد شده گفت: ابلاغیه مسوولان عضو شورا که در جلسه حاضر نشدند، برای بررسی این موضوع به دفتر استاندار ارجاع می شود.

به گزارش ایرنا، اتخاذ تصمیم در باره برگزاری مسابقات آسیایی، نحوه تمرینات و رفع کمبودها، احترام به ورزشکاران، تامین مالی اردوهای ورزشی، تخصیص سالن های ورزشی به ادارات دولتی، نداشتن سالن ورزشی برای دانش‌آموزان، بلااستفاده ماندن سالن‌های ورزشی برخی از ادارات، حمایت نکردن از نونهالان و نوجوانان برای بهره بردن از  فرصت‌های ورزشی رایگان، بخشی از مسائل ارائه شده در شورای ورزش استان بود.

درآمد محور شدن ورزش و باشگاه‌های خصوصی، نبود اراده حمایت از ورزش استان، رفع موانع و پشتیبانی حقوقی و قانونی از ورزش، متعهد نبودن دستگاه‌های اجرایی حامی از ورزش استان، حضور نیافتن برخی از دستگاه‌های اجرایی در جلسات شورا، رسیدگی به مشکلات ورزش بانوان و تقویت ورزش همگانی از دیگر مطالب مطرح شده در این نشست بود.

استان اصفهان نزدیک به ۱۸۰ پروژه نیمه‌کاره ورزشی دارد که ۶۰ پروژه آن در سال گذشته افتتاح شد و در اختیار جامعه ورزشی استان قرار گرفت.

سرانه ورزشی استان اصفهان حدود ۴۶ صدم مترمربع است که در مقایسه با بیشتر استان‌ها وضعیت مطلوبی ندارد. 

این استان با جمعیت بیش از پنج میلیون نفر دارای حدود ۳۷۵ هزار ورزشکار سازمان‌ یافته و بالغ‌ بر یک هزار و ۷۰۰ باشگاه ورزشی است. 

اشتراک این خبر در :