محمد رضا جان نثاری روز چهارشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان اصفهان افزود: حضور صرف دستگاه ها به منظور تصمیم گیری بدون طرح مشکلات جوانان راه به جایی نمی برد زیرا اقدامات جاری جزو عملکرد نیست بلکه باید نقاط مغفول مانده این حوزه توسط خود جوانان مطرح شود.

وی افزود:  انتظار داریم در این جلسات تضارب آرا به معنای واقعی شکل بگیرد وبررسی مسائل جوانان از رفع تکلیف خارج شود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری اصفهان با اشاره به اینک برخی مسائل به صورت  نمادین در این  گونه جلسات مطرح اما در عمل اتفاقی نمی افتد، افزود: ما حمایتگر مشکلات جوانان به اضافه راه حل و عزم جدی برای رفع آن هستیم.

وی با اشاره به اینکه تاجایی که امکان داشته از جوانان در پست های مدیریتی استان اصفهان استفاده شده است،گفت:ما باید به سمت کادر سازی و جانشین پروری و دستیارپروری رویم و این جسارت را در جوانان برای پذیرفتن پست های مدیریتی ایجاد کنیم.

جان نثاری  همچنین خطاب به مسوولان گفت: به جوانان اعتماد کنید زیرا ماحق نداریم به جوانان اعتماد نکنیم و انتصاب جوانان امروز ضرورت دارد، البته جوهره کار هم مهم است که به تشخیص مدیران برمی گردد.

وی افزود: درخواست داریم ساختار اداره استان اصفهان بر مبنای شورای اداری باشد و استاندار نیز در تغییرات مسوولان تاکید بر استفاده جوانان  داشته باشد.

جوانان برای جوانگرایی دربدنه مدیتریتی  مطالبه گری کنند

  مسعود مهدویان فر مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان نیز در این جلسه  اظهار داشت: مجمع جوانان استان و یا ستاد های مرتبط به امور جوانان خواهان جونگرایی در بدنه مدیریتی شوند.

وی افزود: ما برای استفاده از جوانان در بدنه مدیریتی باید یک سنجش و مقیاس کمی مشخص داشته باشیم که احصا کننده این باشد که چه ظرفیتی از جوانان داشته و آنها  چقدر می توانند  بهتر از سایر مدیران  میانسال و مسن فعالتر باشند.که این امر بستگی به روحیه مطالبه گری جوانان از مدیران دارد.

 مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان با اشاره به اینکه خود جوانان می توانند با روحیه مطالبه گری خواستار حق خود باشند، پیشنهاد برگزاری جلساتی با حضور قشر جوان و استاندار به منظور طرح  دغدغه جوانان را مطرح کرد.

همچنین محمد طباطبایی مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان اصفهان در ادامه این نشست ضمن این نکته که برخی دستگاه های اجرایی و ذی ربط وظایف خود را در مقابل ستاد ساماندهی جوانان و رفع مشکلات حوزه ازدواج به درستی انجام نداده اند، گفت: اخیرا در راستای استفاده از تسهیلگری در خصوص وام ازدواج قول های عملی داده شده است.

وی بااشاربه برگزاری ۴۹ نشست ستاد ساماندهی جوانان در ۶ محور تصریح کرد: مجمع خیرین ازدواج برای تسهیل امر ازدواج جوانان در نظر گرفته شده اما باید سایر سازمان های مردم نهاد،بانک های عامل  تسهیلگری کنند که در این راستا طرح سه شنبه با جوانان و درخواست وام را تشکیل داده ایم.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان اصفهان برگزاری کارگاه آموزشی و آموزش به ۳۰۷ نفر،مراکز مشاوره، طرح ملی بینش مطهر،تشکیل کمیته ساماندهی ازدواج را بخشی از فعالیت های این ستاد برشمرد.

وی استفاده یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از کانون های فراغتی توسط دستگاه های مربوطه در راستای هویت دینی،اشتغال توسط (هلدینگ و استارتاپ ها)، معرفی جوانان برتر توسط سازمان های مردم نهاد،خیران مسکن ساز جوانان را از دیگر پیگیری های این ستاد عنوان کرد.

به گزارش ایرنا،در جلسه ساماندهی امور جوانان مصوب شد که یک نشستی با حضور حداقل ۵۰ نفر از جوانان با محوریت دغدغه های آنان  در دهه فجر با حضور استاندار تشکیل شود.

اشتراک این خبر در :