یک عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: دشمن با به شهادت رساندن دو طلبه در مشهد مقدس هدفی جز تفرقه‌افکنی در جامعه مسلمین را ندارد و انتظار داریم هرچه زودتر دستگاه قضایی و امنیتی ماهیت این موضوع را روشن کند.

محمدتقی رهبر در گفت‌وگو با ایسنا درباره حادثه تروریستی مشهد در صحن حرم امام رضا(ع) که منجر به شهادت دو طلبه شد، اظهار کرد: دستگاه قضایی و امنیتی کشور باید سرشاخه‌های این اقدام تروریستی را که فرمان چنین جنایتی را داده‌اند، شناسایی و دستگیر کنند تا از تکرار چنین وقایع تأسف باری جلوگیری شود.

وی افزود: اما اینکه دو روحانی بی‌گناه را بدون هیچ تقصیر و جرمی آن هم در حرم مقدس امام رضا(ع) با ضربات چاقو به شهادت برسانند چیزی جز ددمنشی و پشتیبانی بیگانگان از این جنایات نیست. علمای اهل سنت نیز وقوع این جنایت را به شدت محکوم و بر حفظ وحدت میان شیعه و سنی تأکید کرده‌اند.

این عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: دشمن قصد دارد به هر وسیله‌ای فتنه‌ای در جامعه ایجاد کند، اما حضور باشکوه مردم در مراسم تشییع این دو شهید روحانی نشان داد که ملت ایران بیدار هستند و از تفرقه‌افکنی دشمنان نفرت دارند و همچنان از روحانیت حمایت می‌کنند و بدون شک این حضور حماسی مردم از برکت خون شهدا است.

رهبر تصریح کرد: این دو طلبه جهادی کاری جز خدمت به مردم و مستضعفان نداشتند و در حرم مطهر خادمی آن امام همام را می‌کردند. دشمن با این جنایت هدفی جز تفرقه‌افکنی در جامعه مسلمین را ندارد و انتظار داریم هرچه زودتر دستگاه قضایی ماهیت این موضوع را روشن کند.

اشتراک این خبر در :