رئیس سازمان انرژی گفت: حراست از ارزش پول ملی مانند حراست از سرزمین است و امروز هم هر حرکتی می‌شود باید دقت کنیم مبادا اقدامی شود که به پول ملی ضربه بخورد.

محمد اسلامی، شامگاه (پنج‌شنبه، ۵ اسفند) در نهمین یادواره ۲۱۰ شهید هیئت بنی‌فاطمه‌(س) اصفهان، اظهار کرد: برق هسته‌ای به‌عنوان پایدارترین و با کیفیت‌ترین برق از بخش‌های مغفول مانده و جریانی پایدار و تجدیدپذیر است و لازم است کشور در راستای برنامه‌های توسعه‌ای و برون رفت از مشکلات برق آبی و سوخت مازوت که موجب آلودگی است، از این انرژی پاک استفاده کند.

وی ادامه داد: در همین راستا هدف‌گذاری کمی در تولید برق هسته‌ای در راستای عمل به دستورات رهبر معظم انقلاب که در تبریز بر توجه به برق هسته‌ای تاکید کردند، صورت گرفته و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های ملی تحقق آن دنبال خواهد شد.

به گزارش ایسنا، رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: با وجود مشکلات و سختی‌ها ولی مردم با بصیرت این انقلاب را به این جایگاه رساندند و این جایگاه وقتی به انقلاب از بیرون نگریسته، بیشتر ملموس می‌شود.

اسلامی گفت: سال۸۱ خانم البرایت از طرح خاورمیانه بزرگ رونمایی کرد و براساس این طرح تلاش کردند از مدیترانه تا اقیانوس هند با بهره‌گیری از عوامل خود اهداف و منابع خود و رژیم صهیونیستی را تامین کنند تا جایی که کنگره آمریکا با وقاحت عراق را به سه کشور تقسیم کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: داعش یکی از جلوه‌های این طرح بود و برنامه ریزی‌های گسترده‌ای شده بود تا از این طریق طرح خاورمیانه بزرگ محقق شود.

وی گفت: سیاست تحریم برای اضمحلال کشور است تا مسیرهای رسمی معاملات را به مسیرهای غیر رسمی تغییر دهند و زمینه‌هایی فساد را فراهم کنند. یکی از اهداف فشار از طریق تحریم با هدف مقبولیت زدایی و گسترش فساد و بدبینی کردن مردم نسبت به مسئولان است.

اسلامی اظهار کرد: دشمن تلاش می کند مقبولیت نظام را از طریق تحریم و نفوذ نیروهای خود در بخش‌های نظام با هدف از بین بردن مسیر درست دنبال کند و متاسفانه در این زمینه تا حدی نیز موفق شدند.

وی تصریح کرد: جنگ اقتصادی را با سخت‌ترین و پیچیده‌ترین وطاقت‌فرساتربن نحو علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال کردند و تمام شرکت‌هایی که قدرت تأثیرگذاری داشتند را تحریم کردند.

اسلامی اضافه کرد: یکی از مسئولان هند به من می‌گفت آمریکایی‌ها به ما اعتراض می‌کنند که چرا حقوق کارمندان سفارتخانه خود در ایران را از طریق دلار پرداخت می‌کنید زیرا حتی یک دلار نباید وارد ایران شود.

معاون رئیس جمهور تاکید کرد: بیانیه جنگ اقتصادی را سال ۹۶ منتشر کردند و به صراحت اعلام کردند اگرچه از طریق سایبری و نظامی بر ایران برتری داریم ولی برای پیروزی بر ایران جنگ اقتصادی را دنبال می‌کنیم.

وی خاطر نشان کرد: جنگ اقتصادی را شروع کردند و یک شبه ۴۰ درصد ارزش پول ملی را کاهش دادند و معتقد بودند با چند ضربه دیگر به پول ملی می‌توانند جمهوری اسلامی ایران را ساقط کنند که موفق نشدند.

رئیس سازمان انرژی هسته‌ای گفت: لازم بود سیاست‌هایی اعمال شود تا ارزش پول ملی کاهش پیدا نکند زیرا حراست از ارزش پول ملی مانند حراست از سرزمین است و امروز هم هر حرکتی می‌شود باید دقت کنیم مبادا اقدامی شود که به پول ملی ضربه بخورد.

اسلامی ادامه داد: تقویت اقتصاد با سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف امکان‌پذیر است که می‌تواند قدرت تولید و تجارت را گسترش دهد و موجب تسهیل مسیر پیشرفت کشور شود.

وی با بیان اینکه ۴۷ سال از عضویت ایران در آژانس انرژی هسته‌ای می گذرد خاطرنشان کرد: با وجود امضای اسناد و تعهدات آژانس در خصوص منع گسترش سلاح هسته‌ای و سخت‌ترین و گسترده‌ترین نظارت‌های آژانس به ما تهمت می‌زنند که به دنبال دستیابی به سلاح هسته‌ای هستید.

اشتراک این خبر در :