رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان با اشاره به روند نزولی قیمت طلا و سکه در بازار، گفت: در حال حاضر فروشندگان از ترس کاهش قیمت‌ها، در بازار بیشتر شده‌اند و به‌طورکلی بازار طلا و جواهر در انتظار نتیجه مذاکرات وین، در رکود به سر می‌برد.

هوشنگ شیشه‌بران در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بازار جهانی طلا، اظهار کرد: روز سه‌شنبه اونس جهانی با ۵ دلار کاهش به ۱۸۱۵ دلار رسید که یکی از دلایل آن به دلیل نشست احتمالی هفته آینده فدرال رزرو پیرامون نرخ بهره است.

وی افزود: از طرفی طی چند روز گذشته نرخ ارز در بازار داخلی کاهش یافته که طبیعتاً این عامل موجب ریزش قیمت طلا و سکه شده است، به‌طوری‌که روز گذشته قیمت سکه طرح جدید وارد کانال ۱۱ میلیون تومان شد.

شیشه بران همچنین اضافه کرد: قیمت دلار  برای فروش در صرافی ملی امروز با کاهش ۲۰۲ تومان به ۲۵ هزار و ۷۷۸ تومان و قیمت یورو نیز به ۲۹ هزار و ۲۵۷ تومان رسید.

وی با تأکید بر اینکه این روزها معاملات در بازار طلا و جواهر به دلیل کاهش قیمت‌ها در فاز احتیاط به سر می‌برد، توضیح داد: در حال حاضر فروشندگان از ترس کاهش قیمت‌ها، در بازار بیشتر شده‌اند و به‌طورکلی بازار طلا و جواهر در انتظار نتیجه مذاکرات وین در رکود به سر می‌برد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان با اشاره به قیمت انواع سکه در روز جاری، گفت: تا این لحظه قیمت سکه طرح جدید امروز با ۷۰ هزار تومان کاهش به ۱۱ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان رسید، قیمت سکه طرح قدیم با ۵۰ هزار تومان کاهش به ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و نیم‌سکه با ۱۰ هزار تومان کاهش به ۶ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و ربع‌سکه بدون تغییر به ۳ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان رسید.

وی همچنین اضافه کرد: قیمت سکه‌های یک گرمی بانک مرکزی نیز بدون تغییر به ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار رسید و قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز یک میلیون و ۱۸۵ هزار تومان و قیمت هر مثقال طلای آب‌شده نیز ۵ میلیون و ۱۳۴ هزار تومان معامله شد.

شیشه‌بران تأکید کرد: با توجه به کنترل بانک مرکزی مبنی بر کاهش نرخ ارز و اخبار مثبت مذاکرات وین از توافق، قیمت طلا و سکه در روزهای آینده احتمالاً با ریزش همراه خواهد بود.

وی همچنین تأکید کرد: در حال حاضر قیمت سکه در برابر کاهش قیمت مقاومت می‌کند، به همین دلیل حباب سکه رو به افزایش است.

نایب رئیس اتاق اصناف اصفهان در پایان ابراز امیدواری کرد: در روزهای آینده به دلیل نزدیک شدن به روز مادر خرید و فروش و رونق به بازار طلا بازگردد.

اشتراک این خبر در :