معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اصفهان از حضوری شدن فعالیت‌های آموزشی این دانشگاه، از ۲۰ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ خبر داد.

حجت‌الله سعیدی با اعلام این خبر، اظهار کرد: کلاس‌های درسی تمام دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری از ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ و دانشجویان کارشناسی ورودی ۱۳۹۸ و ماقبل آن از ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ به‌صورت حضوری خواهد بود.

وی افزود: فعالیت‌های پژوهشی دانشجویان تحصیلات تکمیلی از ۱۴ فروردین به‌صورت حضوری انجام می‌شود. همچنین بالغ بر ۷۰۰۰ نفر از دانشجویان تحصیلات تکمیلی که دروس نظری دارند و بخشی از دانشجویان کارشناسی دانشکده علوم ورزشی که دروس عملی دارند، از ۲۰ فرورین حضوری می‌شوند. همچنین  از ۲۷ فروردین نیز دانشجویان سال سوم و چهارم کارشناسی یعنی ورودی‌های ۹۸ و ماقبل که بیش از ۵۰۰۰ نفر هستند به‌صورت حضوری در دانشگاه مشغول به تحصیل می‌شوند که با این ترتیب بالای ۷۰ درصد دانشجویان تا پایان فروردین حضوری خواهند شد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اصفهان تاکید کرد: لازم است دانشجویان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی که شامل تزریق دو دوز واکسن کرونا برای همه دانشجویان، تزریق سه دوز واکسن برای دانشجویان متقاضی استفاده از خوابگاه، رعایت فاصله مناسب فیزیکی و استفاده از ماسک در فضای دانشگاه، در کلاس‌های خود حضور یابند.

وی تصریح کرد: با حضور دانشجویان، وضعیت بیماری را رصد می‌کنیم و مشکلاتی که ممکن است در شروع کلاس‌ها داشته باشیم را برطرف و ان‌شاالله برای بقیه دانشجویان که حدود کمتر از ۳۰ درصد دانشجویان کارشناسی هستند، تصمیم‌گیری‌های لازم را انجام می‌دهیم و تلاش می‌کنیم که تا اواسط اردیبهشت کلاس‌های این عزیزان نیز به‌صورت حضوری برگزار شود.

سعیدی تصریح کرد:  استفاده از ماسک در محل دانشگاه الزامی است و رصد می‌شود همچنین فضای آموزشی از نظر تهویه هوا و ضد عفونی کردن کلاس‌ها و آزمایشگاه‌ها در زمان‌های مناسب  به‌صورت روزانه انجام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، معاون آموزش دانشگاه خاطرنشان کرد: کمتر از ۱۰ درصد دانشجویان ما خارجی هستند که مقرر شده است، کلاس‌های این دانشجویان، طی دو هفته پایان فروردین‌ماه ۱۴۰۱ به‌صورت مجازی برگزار شود اما اطلاع‌رسانی کردیم که آنها نیز در اسرع وقت به کشور مراجعه کنند و در کلاس‌های حضوری دانشگاه شرکت کنند.  

گفتنی است در حال حاضر دانشگاه اصفهان با استفاده از توان علمی بیش از ۶۵۰ عضو هیّت علمی و تعلیم و تربیت بیش از ۱۷۰۰۰ دانشجو به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های جامع و بزرگ کشور نقش مهم و اساسی خود را در اعتلای فضای علمی، فرهنگی و اجتماعی جامعه ایفا می‌کنند.

اشتراک این خبر در :