درب امامزادگان اصفهان در روز اربعین ‌حسینی بر روی زائران باز است

گروه استان‌ها- معاون اداره‌کل اوقاف استان اصفهان گفت: درب امامزادگان استان اصفهان برای پذیرایی از زائران در روز اربعین حسینی باز است.

حجت‌الاسلام ولی‌الله روان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان ضمن تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی اظهار داشت: گرامیداشت این ایام در واقع زنده نگه داشتن دین اسلام است و امیدواریم با پایان کرونا با امنیت خاطر بیشتری نسبت به برگزاری مراسم‌ها باشکوه و درخور این ایام اقدام کنیم.

وی با اشاره به بهبود وضعیت استان اصفهان در زمینه شیوع کرونا ادامه داد: خوشبختانه بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی، اصفهان استان از وضعیت قرمز خارج شده و اکثر شهرستان‌ها در وضعیت نارنجی و زرد کرونا هستند.

بیشتر بخوانید

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه با توجه به اعلام مراجع ذی‌صلاح برگزاری مراسم اربعین حسینی با در نظر گرفتن و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در امامزادگان منعی ندارد، تصریح کرد: از این رو درب امامزادگان استان اصفهان در این ایام به روز زائران برای برگزاری مراسم اربعین باز است.

وی درباره اینکه روند برگزاری برنامه‌های روز اربعین در هر امامزاده با توجه به برنامه‌های هیئات تدوین شده است، بیان کرد: در بستر فضای مجازی نیز برنامه‌های امامزادگان در معرض دید عزاداران حسینی قرار خواهد گرفت.

حجت‌الاسلام روان خاطرنشان کرد: برای شهرستان‌ها نیز بر اساس نظر ستاد مقابله با کرونا در هر شهرستان برنامه‌های اربعین حسینی اجرایی خواهد شد.

اشتراک این خبر در :