۶۹ درصد تصادفات نیمه نخست امسال در اصفهان مربوط به مناطق شهری است

اصفهان- ایرنا- براساس آمار مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان ۶۹.۴ درصد ماموریت‌های تصادفی انجام شده در استان اصفهان در ۶ ماه نخست امسال مربوط به حوادث رانندگی در نقاط شهری بوده است.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان در ۶ ماهه نخست امسال با حضور در ۱۵۰ هزار و ۳۳ ماموریت، به مصدومان و بیماران ۱۱۵ هزار و ۲۸۲ حادثه غیر رانندگی و مجروحانِ ۳۴ هزار و ۷۵۱ حادثه رانندگی امدادرسانی کردند.

غفور راستین افزود: از مجموع حوادث رانندگی این مدت استان اصفهان ۱۰ هزار و ۶۰۹ مورد در نقاط جاده‌ای و ۲۴ هزار و ۱۴۲ مورد در مناطق شهری استان رخ داد.

وی افزود: نیمه نخست سال‌جاری ۷۷ هزار و ۴۸۴ عملیات اورژانس پیش‌بیمارستانی شامل ۶۲ هزار و ۱۵۸ ماموریت غیرتصادفی و ۱۵ هزار و ۳۲۶ ماموریت تصادفی در شهرستان اصفهان انجام شده است.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: درنیمه نخست امسال اورژانس هوایی فوریت‌های پزشکی استان اصفهان ۲۱ ماموریت انجام داده و ۲۶ بیمار و مصدوم را به مراکز درمانی منتقل کرد.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع این ماموریت‌ها ۱۰ ماموریت مربوط به حادثه‌دیدگان تصادفات رانندگی، هشت ماموریت مربوط به فوریت‌های پزشکی و یک ماموریت مربوط به انتقال مادر باردار به مرکز درمانی بود.

هفت درصد ماموریت‌های اورژانس ۱۱۵ اصفهان مربوط به بیماران کرونایی است
مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان بیان کرد: از ابتدای شیوع کرونا تا پایان شهریور امسال اورژانس پیش بیمارستانی استان به ۲۹ هزار و۸۶۷ بیمار مشکوک به کرونا امدادرسانی کرد که حدود هفت درصد از کل ماموریت‌های اورژانس را شامل می‌شود.

وی اظهارداشت: از این تعداد، ۲۸ هزار و ۴۸ بیمار مشکوک به کرونا پس از ارائه خدمات اورژانسی به مرکزدرمانی منتقل شدند.
راستین ادامه داد: در ۲ هفته گذشته به طور میانگین روزانه ۷۱ ماموریت مربوط به بیماران کرونایی توسط نیروهای اورژانس پیش بیمارستانی استان انجام شد.

وی افزود: با همه گیری ویروس کرونا در اصفهان تعداد تماس های برقرار شده با اتاق فرمان ۱۱۵ این استان در مقایسه با مدت مشابه در دوران قبل از شیوع بیماری کرونا حدود ۱۵ درصد افزایش یافته است.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان تصریح کرد: حجم بالای انتقال بیماران کرونایی موجب مبتلا شدن ۳۸۱ نفر از تکنسین‌های اورژانس شد و زنده یاد غلامرضا شامگانی یکی از این تکنسین‌ها نیز به درجه رفیع شهادت نایل شد.

وی از مردم خواست: علاوه بر رعایت نکات بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا برای مشاوره کرونا با شماره های ۴۰۳۰ و ۳۱۱۳ تماس بگیرند.

اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان با ۱۵۵ پایگاه امدادی شامل ۷۸ پایگاه شهری، ۷۶ پایگاه جاده ای و یک پایگاه امداد هوایی، ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس و پنج اتاق فرمان در سرتاسر استان  اصفهان به صورت شبانه روزی و رایگان در حال ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی به شهروندان است.

اشتراک این خبر در :