رئیس اتحادیه کفاشان اصفهان با اشاره به افت رکود شدید بازار کیف و کفش در آستانه نوروز، گفت: خرید کیف و کفش در اصفهان نسبت به سال گذشته حدود ۶۰ درصد کمتر شده است.

اکبری زاهدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به رکود شدید بازار کیف و کفش در آستانه شب عید، اظهار کرد: متأسفانه شاهد افت شدید تمام بازارها هستیم، از یک طرف قدرت خرید مردم به شدت کاهش یافته و از سوی دیگر اقتصاد ایران در انتظار نتیجه برجام است.

وی درباره قیمت بالای کیف و کفش در بازار، توضیح داد: امسال مواد اولیه تولید کیف و کفش و همچنین هزینه دستمزدها، کرایه‌ها و قیمت حامل‌های انرژی افزایش داشته که این موجب قیمت بالای کفش در بازار شده است.

رئیس اتحادیه کفاشان اصفهان با بیان اینکه برای دوخت یک کفش حدود ۶۰  قلم مواد اولیه نیاز است، توضیح داد: امسال قیمت چرم، چسب، میخ و … افزایش یافته که این موجب افزایش قیمت کفش شده است، از سوی دیگر مردم در بازار استقبالی برای خرید نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه ۹۹ درصد کفش موجود در بازار اصفهان تولید داخل و حدود ۵ درصد کفش‌های ورزشی و اسپورت وارداتی است، گفت: نیاز کشور به کفش ۲۴۰ میلیون جفت است، درحالیکه بالای ۲۵۰ تا ۲۶۰ میلیون جفت تولید داشتیم که مازاد این نیاز قابلیت صادرات دارد.

زاهدی به تمایل مردم به خرید کفش‌های برند ایرانی، اظهار کرد: خرید کیف و کفش در اصفهان نسبت به سال گذشته حدود ۶۰ درصد کمتر شده است و مردم بیشتر برای فرزندان خود خرید می‌کنند.

وی درباره فروش اینترنتی کیف و کفش و تأثیر آن در بازار، گفت: اصفهانی‌ها تمایل به خرید حضوری کیف و کفش دارند و خریدهای اینترنتی بر شرایط بازار نقشی نداشته است.

اشتراک این خبر در :