مدیر روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان اصفهان ذخیره فعلی خون در استان را کمتر از ۳ روز اعلام و از شهروندان دعوت کرد با مراجعه به مراکز انتقال خون، یاری‌گر بیماران و نیازمندان خون باشند.

لطفعلی جعفری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: براساس استانداردهای سازمان انتقال خون، میزان ذخیره خون باید بیش از ۷ روز باشد، درحالی‌که اکنون ذخیره خون استان کمتر از ۳ روز است.

وی از شهروندان درخواست می‌کنیم در روزهای پایانی سال بیماران و نیازمندان خون و فرآورده‌های خونی را فراموش نکنند و با مراجعه به مراکز اهدای خون، خون خود را اهدا کنند تا بتوانیم پاسخگوی نیاز بیماران و مراکز درمانی باشیم.

مدیر روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان با بیان اینکه اکنون به تمام گروه‌های خون نیاز داریم، گفت: از میان گروه‌های خونی به O منفی، A مثبت و B منفی بیشتر نیاز داریم.

وی با اشاره به اینکه هر سال در فصل زمستان و در روزهای پایانی سال که مردم بیشتر مشغول برنامه‌ریزی برای عید نوروز هستند میزان مراجعه برای اهدای خون کاهش پیدا می‌کند، گفت: با توجه به کاهش ذخایر خون با صدور فراخوان از شهروندان دعوت می‌کنیم برای اهدای خون مراجعه کنند.

جعفری خاطرنشان کرد: مرکز انتقال خون میدان خواجو هر روز از شنبه تا پنجشنبه از ۷ و نیم صبح تا ۶ و نیم بعدازظهر به‌صورت یکسره دایر است و روزهای پنجشنبه از ۷ و نیم تا ۵ و نیم بعدازظهر آماده خون‌گیری از مراجعه‌کنندگان است.

اشتراک این خبر در :