مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: براساس اعلام شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، میزان ذخیره سد زاینده‌رود ۲۳۰ میلیون مترمکعب است.

منصور شیشه‌فروش در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان اصفهان، با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون حجم آب ورودی به دریاچه پشت سد زاینده‌رود ۲۵۶ و خروجی آن ۲۵۰ میلیون مترمکعب بوده است، اظهار کرد: هرچند بارش‌های اخیر به میزان ورودی سد افزوده، اما در مقایسه با بلندمدت فاصله بسیار زیادی داریم و به همین دلیل مصرف بهینه آب باید در دستور کار ادارات، سازمان‌ها و شهروندان قرار گیرد.

وی افزود: بر اساس اعلام شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، میزان ذخیره سد زاینده‌رود اکنون ۲۳۰ میلیون مترمکعب است.

به گزارش ایسنا، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان این‌که میزان بارش‌ها نیز در سطح استان نسبت به سال گذشته با افزایش ۱۴ درصدی و نسبت به میانگین بلند مدت با کاهش ۸ درصدی همراه بوده است، افزود: با توجه به افزایش گرمای هوا و بارش باران در سرشاخه‌های زاینده‌رود، ارتفاع برف موجود در شهرستان کوهرنگ به ۱۱ سانتیمتر رسیده که این میزان نگران‌کننده است.

معاون خدمات مشترکین و درآمد آبفای استان اصفهان نیز در این نشست با اشاره به افزایش مصرف مشترکین در روزهای پایانی سال از مردم خواست با رعایت الگوی مصرف هنگام خانه‌تکانی، این شرکت را در تامین آب شرب و بهداشت پایدار ۹۸ شهر و ۹۴۹ روستا یاری رسانند.

سید محسن صالح ابراز امیدواری کرد: با راه‌اندازی مرحله نخست سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ مشکل کمبود آب به ویژه در فصل تابستان برطرف شود.

اشتراک این خبر در :