مدیر خانه مطبوعات استان اصفهان از رسیدن ۵۷۲ اثر به رقابت در دوازدهمین جشنواره مطبوعات خبر داد و گفت؛ ۴۹ اثر در خبر ، ۱۲۸ اثر در گزارش مکتوب، ۱۴ اثر در عکس، ۷۰ اثر در مصاحبه ، ۳۲ اثر در مقاله ، ۶۶ اثر در یادداشت و سرمقاله، ۸۸ اثر در تیتر، ۲۸ اثر در صفحه آرایی و طراحی، ۱۸ اثر در طنز مکتوب و ۱۱ اثر در اینفوگرافیک و ۴۹ اثر دربخش کلیپ داوری شد‌ند.

به گزارش پایگاه خبری ندای بهار به نقل از فارس از اصفهان؛ «منصور گلناری» مدیر خانه مطبوعات استان اصفهان پیرامون نشست خبری دوازدهمین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های الکترونیک استان اصفهان که صبح روز شنبه مورخ ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ برگزار شد، بیان کرد؛
جشنواره امسال با رویکردی جدید تحت عنوان مطالبه‌گری، کار خود را آغاز کرد.
وی در ادامه افزود؛ جای مطالبه‌گری در رسانه‌های کشور ما خالی است و با اینکه در سال‌های اخیر خیلی از رسانه‌ها به سمت این مسیر حرکت کردند اما نکته مهم و قابل توجه، روش و هدف این مطالبه‌گری است.

گلناری با اشاره به اینکه امسال حدود ۶۵۰ اثر مطالبه‌گر به دست ما رسید که در زمینه مطالبه‌گری به نتیجه رسیده است، عنوان کرد: حدود ۳۰ اثر دارای نقص بود که در نهایت ۵۷۲ اثر به داوری نهایی رسید و ۱۴ داور جشنواره آثار را بررسی کردند؛ ۴۹ اثر در خبر، ۱۲۸ اثر در گزارش مکتوب، ۱۴ اثر در عکس، ۷۰اثر در مصاحبه ، ۳۲ اثر در مقاله ، ۶۶ اثر در یادداشت و سرمقاله، ۸۸ اثر در تیتر، ۲۸ اثر در صفحه آرایی و طراحی، ۱۸ اثر در طنز مکتوب ، ۱۱ اثر در اینفوگرافیک و ۴۹ اثر دربخش کلیپ داوری شد‌.

منصور گلناری خاطرنشان کرد: با توجه به فرمان رهبر انقلاب در رابطه با تکلیف رسانه‌ها با عنوان «جهاد تبیین» که هنوز خیلی جدی گرفته نشده ما به عنوان «سربازان این جبهه» باید آرایش جنگی بگیریم؛ دنیا، دنیای رسانه‌ها است و امروز رسانه‌ها تعیین کننده هستند.

مدیر خانه مطبوعات استان با بیان اینکه در مراسم اختتامیه رویکرد اصلی جهاد تبیین است، یادآور شد: برنامه خانه مطبوعات در آینده با توجه به آثار و نقص‌هایی که دیده شد آموزش‌هایی در خصوص جهاد تبیین است‌.

در ادامه رضا صالحی‌پژوه از داوران جشنواره تصریح کرد: داوران از استادهای دانشگاه، پیشکسوتان رسانه و اعضای با تجربه رسانه که در جشنواره‌های قبلی رتبه کسب کرده بودند انتخاب شدند؛ ۹اسفند دسترسی داوران به سامانه باز و داوری آثار آغاز شده است؛ حداکثر تعداد اثر قابل ارائه برای هر فرد ۶ مورد است.

وی بیان کرد: داوری بر اساس فرم‌های مشخصی صورت می‌گیرد که داوران به هر اثر از ۱ تا ۱۰۰ نمره می‌دهند و در صورتی که ۲ داور در یک گرایش باشد میانگین گرفته می‌شود و بعد از اعلام نتایج همه شرکت‌کننده‌ها می‌توانند فرم‌های داوری خود را بررسی کنند و متوجه ضعف و قدرت اثر خود شوند.

به گزارش ندای بهار مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های الکترونیک اصفهان دوشنبه ۲۳ اسفند برگزار خواهد شد

اشتراک این خبر در :