به گزارش ایرنا،محمد نورصالحی روز یکشنبه در جلسه شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: شرکت واحد اتوبوسرانی باید بخشی از اتوبوس های خود را بازسازی کند و به چرخه مدیریت شهری بیاورد زیرا مردم از خدمات اتوبوسرانی راضی نیستند.
وی افزود: سال ۹۶، اصفهان یک هزار و ۲۰۰ دستگاه اتوبوس با عمر چهار سال داشت و اما اکنون حدود ۷۰۰ اتوبوس با میانگین ۱۰ سال به شهروندان خدمت می کنند که ناکافی است.
رییس شورای شهر اصفهان تصریح کرد: با همت شهرداری و شورای شهر حدود ۱۷۰ دستگاه اتوبوس جدید خریداری شده است که امسال به ناوگان اضافه می شودو اکنون برای جبران کمبود حمل و نقل عمومی بازسازی اتوبوس ها لازم است.
وی درادامه به حضور مسافران نوروزی با فروکش کردن ویروس کرونا اشاره و گفت: اصفهان میزبان گردشگران زیاد بودکه البته نقاط ضعف، کمبود و نارسایی دیده شد که  فراهم کردن زیر ساخت ها در سال آینده ضروری است.
نورصالحی بیان داشت: افزایش سرویس های بهداشتی، توسعه باغ فدک با همکاری اوقاف ،نظارت و کنترل پلیس راهور در هسته مرکزی شهر، تشویق و شناسایی سرمایه گذاران و استفاده از خانه های قدیمی از جمله پیشنهادهای افزایش زیر ساخت شهری است.
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به حجم بیکاری قشر تحصیل کرده و نخبگان تاکید کرد: باید با اهتمام بیشتری توجه به تولید دانش بنیان در کشور کلید بخورد و طبق اعلام مسوولان حدود  هفت هزار  شرکت دانش بنیان و نیز ۳۰۰ هزار اشتغال مواجه هستیم که این ظرفیت باید دوبرابر شود.
وی اضافه کرد: اصفهان بیش از ۱۰ درصد شرکت های دانش بنیان و نخبگان کشوری را در خود جای داده است و باید بستر سازی بیشتری انجام شود و شورای شهر رایزنی هایی را آغاز کرده است تا با بسیج امکانات نقش خود را با دعوت از مسوولان کشوری در حوزه معاونت علمی ایفا کنند.
احیای بافت فرسوده نیاز به شاخص دارد
 عباس حاج رسولی ها  عضو دیگر شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه این نشست گفت: برخی از خیابان‌های شهری باید خیلی سال پیش باز می شد اما دیده می شود که هنوز معابر آن باز نشده که همت مدیریت شهری را می طلبد.
وی افزود: در دوره های قبل شورای اسلامی شهر ۴۰ شاخص برای مدیریت شهری مشخص کرده بود اما امروزه دیده می شود که به جای پیشرفت پسرفت و سکون در بخشی از آن دیده می شود و به عقب برگشته ایم که نمونه بازر آن توسعه نیافتن ناوگان اتوبوسرانی است . 
حاج رسولی ها  همچنین به اهمیت احیای بافت فرسوده پرداخت و بیان داشت: برای احیای بافت فرسوده باید شاخص داشته باشیم که به دلیل نداشتن این شاخص پیشرفت سریع و چندانی در بافت فرسوده اصفهان رخ نداده است.
وی در پایان اضافه کرد: دستگاه‌های نشان دهنده شاخص آلودگی هوای اصفهان غیر فعال است در حالی که باید فعال باشد تا مسوولان متوجه نقصان باشند چرا که بخشی از آلودگی هوا مربوط به خودروهای فرسوده دولتی و اتوبوس هاست.
احمد شریعتی عضو شورای اسلامی شهر اصفهان نیز اظهار داشت: شورای شهر باید برای حفظ فضای سبز شهر و رفع و کاهش آلودگی هوای اصفهان از شرکت‌های دانش بنیان دعوت کند تا در صحن علنی حاضر و به این امور بپردازند.
وی با اشاره به اینکه شهرداری در بخش نیروهای انسانی مدیریت شهری دچار مشکل است، افزود:  بسیاری از کارمندان شهرداری با توجه به سواد و تخصص در جایگاه خود نیستند که انتظار می رود شهرداری در این زمینه شفافیت داشته باشد.
در صحن علنی شورای شهر اصفهان موضوع نامگذاری خیابان ها و معابر و نیز تعیین تکلیف برخی از خیابان هایی که به نام صنایع دستی نام گذاری شده است مورد مشورت قرار گرفت.

اشتراک این خبر در :