یک فعال سیاسی گفت: زنان و دختران ایرانی یک سر و گردن از زنان منطقه خاورمیانه، آسیای میانه و شرق آسیا بالاتر و در حوزه علم‌آموزی پیشرو در منطقه هستند.

مهرداد بال‌افکن در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: دهه تثبیت انقلاب که همراه جنگ و مقابله با گروه‌های مسلح داخلی بود در با موفقیت سپری شد، جنگ با موفقیت و باز پس‌گیری مرزها از دشمن سرانجام به صلح انجامید، و بعد از جنگ نیز بازسازی‌های آن با موفقیت در دو دولت سازندگی به نقطه مطلوب رسید و اقتصاد جنگی ایران به ثبات و رشد رسید.

وی افزود: یکی از دستاوردهای انقلاب به تثبیت رسیدن نظام جمهوری اسلامی و دستاورد دیگر آن بازسازی اقتصادی کشور توسط متخصصان داخلی بود.

دبیر مجمع دانش‌آموختگان ایران اسلامی استان اصفهان، تصریح کرد: ساخت سدها، جاده‌‎ها، پل‌ها، تعمیر و بازسازی کارخانه‌ها و کشتی‌ها از جمله دستاوردهای انقلاب بوده است. شاید مهم‌ترین دستاورد موفقیت در برنامه‌های هسته‌ای، ساخت رآکتورهای آب سنگین و سانتریفیوژهای نطنز و قم و بازسازی توان نظامی، موشکی، هوایی و پهپادی نیروهای مسلح ایران بود.

بال‌افکن گفت: از نقاط ضعفی که داریم می‌توان مشکلات اقتصادی کنونی و گرانی‌های موجود را اشاره کنیم. مشکل دیگری که داریم نداشتن احزاب قوی با تفکرات متفاوت و اجماع در مشکلات اساسی و استراتژیک است که این احزاب مشکلات کنونی را با نظرات اجماعی بتوانند حل و فصل کنند.

وی تصریح کرد: باید تلاش شود افراد خوش فکر برای مدیریت کلان در احزاب بزرگ آبدیده و قوی شوند و با پشتوانه حزبی و تشکیلاتی بتوانند مدیریت را به دست بگیرند و مشکلات را رفع کنند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره جایگاه کنونی ایران در جهان در مقایسه با قبل از انقلاب، گفت: جایگاه ایران را بر اساس استراتژی قدرت منطقه‌ای باید دید، نمی‌توان قدرت منطقه‌ای ایران را کتمان کرد، چه در بعد نظامی و چه سیاسی و ایران در حل و فصل کردن مشکلات منطقه‌ای مانند داعش، کمک به افغانستان، یمن، لبنان و فلسطین نقش مهمی دارد.

بال افکن گفت: قاعدتاً این توان به‌صورت استقلال سیاسی و نظامی از ابرقدرت‌های جهانی اتفاق افتاده است که وجه تمایز خاصی با دوران پهلوی دارد. استقلال ایران نسبت به ۵۰ سال پیش خیلی بهتر شده است.

دبیر مجمع دانش‌آموختگان ایران اسلامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: می‌توان به جرات گفت با پیروزی انقلاب تغییرات اساسی در حوزه زنان اتفاق افتاده است، زنان و دختران ایرانی یک سر و گردن از زنان منطقه خاورمیانه، آسیای میانه و شرق آسیا بالاتر هستند و در حوزه علم‌آموزی پیشرو در منطقه هستند و در دانشگاه‌ها نقش اساسی دارند. قاعدتاً این زنان پیشرو در آینده حرف‌های بزرگی برای گفتن خواهند داشت. زنان امروز در تمام امور فعال هستند و به موفقیت‌های بزرگی نیز رسیده‌اند.

اشتراک این خبر در :