گروه استان‌ها- اصفهانی‌ها با شعار “الی اصحاب الحسین علیه‌السلام” ضمن رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از اذان صبح تا اذان مغرب به سمت گلستان شهدای اصفهان پیاده‌روی خواهند کرد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان ،  به نقل از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان ، در آستانه گرامیداشت هفته دفاع مقدس و اربعین حسینی (ع) جلسه‌ای پیرامون این موضوع با حضور مسئولان دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان برگزار شد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان اظهار داشت: در این ۲ سال درد حضرت آقا را درک می‌کنیم که ایشان می‌فرماید: گر چه دوریم به یاد تو سخن می‌گوییم، به حق حضرت امام حسین(ع)، هر چه زودتر بساط این بیماری منحوس از جهان برچیده شود و دوباره مسیر راهپیمایی نجف تا کربلا باز شود.
محمد علی احمدی در صحبت‌های خود با اشاره به تقارن اربعین سرور و  سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و گرامیداشت هفته دفاع مقدس ادامه داد: روز اربعین روز مهمی است، حضرت آقا پیرامون این روز می‌فرمایند که “روز اربعین یعنی گرامیداشت یاد و نام شهدا در مقابل طوفان تبلیغاتی دشمن”. عاشورا در یک روز اتفاق افتاد اما روایت‌گری پیرامون آن پایانی ندارد از این جهت اهمیت این روز و گرامیداشت آن خیلی مهم است.
 
وی درباره قرائت زیارت اربعین در روز اربعین بیان کرد: قله روز اربعین قرائت زیارت امام حسین(ع) است و باید در این روز اهتمام ویژه‌ای برای زیارت شهدا داشته باشیم.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان با توجه به شرایط کرونایی امسال و شرکت محدودی از مردم اصفهان در راهپیمایی اربعین به برنامه پیش‌بینی شده اشاره و افزود: برای برنامه‌ریزی این روز قواعدی مد نظر بوده که از جمله آن  عدم خدشه به آیین‌های سنتی و مذهبی شهر و عدم تجمع به خاطر وجود ویروس کرونا است که با توجه به این قواعد حرکت مردمی و خودجوش، از اذان صبح روز اربعین تا اذان مغرب با عنوان ” الی اصحاب الحسین ” برنامه‌ریزی شده است .
وی ادامه داد: از ویژگی‌های این برنامه این است که هر کسی  با هر یک از همراهان از هر جا و در هر ساعتی از روز اربعین به سمت گلستان شهدا حرکت کرده و در گلستان شهدا زیارت اربعین و شهدا را قرائت خواهد کرد. حضور در این برنامه کاملاً مردمی بوده و مسئول اجرای آن خود مردم هستند.
احمدی اظهار داشت: از جمله برنامه‌ها برای هفته گرامیداشت دفاع مقدس می‌توان به گردهمایی پیشکسوتان جهاد و شهادت به صورت سراسری در تاریخ ۳۰ شهریورماه به صورت پخش زنده با سخنرانی حضرت آیت‌الله رئیسی ریاست محترم جمهوری در مجموعه باغ غدیر ساعت ۹ صبح در مجاورت یادمان شهدای گمنام، اجرای میدانی گروه‌های رزم نواز نیروهای مسلح در میادین اصلی شهر در تاریخ ۳۱ شهریور همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، عطرافشانی مزار شهدا و تجلیل ایثارگران مورخ ۱ مهرماه ساعت ۱۶:۳۰ در گلستان شهدای اصفهان تقسیم‌بندی صورت گرفته که متشکل از ادارات و سازمان‌ها ، مناطق شهرداری و نیروهای مسلح بوده و برای این برنامه تعداد ۸۵۰۰ شاخه گل تدارک دیده شده، اشاره کرد.
وی افزود: اجرای ۷۸ عنوان برنامه از تاریخ ۳۱ شهریور تا ۶ مهر توسط معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان، اجرای زنگ مقاومت در مدارس در تارخ ۳ مهر، اجرای یادواره‌های شهدا در سطح شهر در هفته دفاع مقدس، ویژه برنامه ۵ مهر روز اربعین حسینی(ع) نیز از جمله دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای هفته گرامیداشت دفاع مقدس هستند.

اشتراک این خبر در :