مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان از صدور سند بستر رودخانه زاینده‌رود به مساحت ۳۴۵ هکتار در استان اصفهان باهدف تثبیت مالکیت دولت و همچنین جلوگیری از تصرفات غیرمجاز خبر داد.

حسن ساسانی با اعلام این خبر، اظهار کرد: آب منطقه‌ای اصفهان با هدف صیانت از منابع آبی و جلوگیری از تعدی اشخاص به اراضی دولتی و بستر رودخانه‌ها، پیگیری‌های لازم را انجام و موفق به اخذ سند مالکیت اراضی بستر رودخانه زاینده‌رود در محدوده واحد ثبتی شرق اصفهان و محدوده پل دنارت تا باغ‌گلها شد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای اخذ سند به مساحت تقریبی ۱۰۵.۵ هکتار، گفت: در راستای مواد ۱ و۲ قانون توزیع عادلانه آب(مصوب ۱۳۶۱) و آئین‌نامه مربوط به حد بستر و حریم رودخانه‌ها(مصوب۱۳۷۹) و مواد ۳ و ۹ قانون جامع حدنگار (مصوب۱۳۹۳) و همچنین تفاهم‌نامه بین وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، اخذ سند مالکیت اراضی بستر رودخانه زاینده‌رود به نام دولت جمهوری اسلامی و به نمایندگی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان صادر شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان افزود: پیش‌ از این هم با تلاش و پیگیری‌های صورت گرفته، سند بستر رودخانه زاینده‌رود در محدوده واحد ثبتی جنوب حدفاصل آبشار تا حدود نیروگاه درچه با متراژ حدود ۲۳۹.۱۴ هکتار، به همت دفتر مهندسی رودخانه و رهنمودهای مدیر دفتر حقوقی شرکت محقق شد.

به گزارش ایسنا، حریم و بستر حدود ۳۴۰ کیلومتر از طول رودخانه زاینده‌رود در استان اصفهان قرار دارد که برای بیش از ۳۴۵ هکتار از مساحت آن سند رسمی مالکیت به نام دولت جمهوری اسلامی و به نمایندگی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان صادر شده است.

اشتراک این خبر در :