رییس دانشگاه معارف قرآن و عترت(ع) اصفهان گفت: طرح بهار قرآن در ماه رمضان با مشارکت بیش از ۱۵ هزار دانشجو و دانش‌آموخته این دانشگاه و با استفاده از ظرفیت‌ شبکه‌های اجتماعی اجرا می‌شود.

محسن حاج کاظمیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در طرح بهار قرآن هر روز یک پیام قرآنی توسط حدود ۱۵ هزار دانشجو و دانش آموخته این دانشگاه برای مخاطبان آنها در شبکه های اجتماعی مختلف بازنشر می شود.

وی با بیان اینکه این پیام های قرآنی توسط تیم خُبره ای از استادان و کارشناسان تولید محتوا در دانشگاه معارف قرآن و عترت(ع) اصفهان تهیه شده است، اظهار داشت: موضوع پیام های قرآنی منتخب در این طرح، کاربرد قرآن در سبک زندگی است.

وی با اشاره به حضور فعال دانشجویان در فضای مجازی و استفاده مردم از شبکه های اجتماعی، تصریح کرد: دانشجویان و دانش آموختگان ما می توانند پیام های قرآنی منتخب را هر روز برای مخاطبان خود در فضای مجازی بازنشر کنند و با توجه به ضریب نفوذ شبکه های اجتماعی در جامعه، انتشار آموزه های قرآنی به سهولت و در سطح گسترده انجام می شود.

حاج کاظمیان با تاکید بر اینکه انتشار این پیام ها از طریق ابزارهای مختلف چند رسانه ای انجام می شود، اضافه کرد: قرآن دریای وسیعی از معارف و رسوم زندگی برای سعادت بشر است و در طرح بهار قرآن تلاش کردیم تا مباحث و پیام های کاربردی در سبک زندگی بویژه برای جوانان انتخاب شود تا به آنها در تصمیم گیری در موقعیت های مختلف کمک کند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه معارف قرآن و عترت(ع) اصفهان دانشجویان توانمندی در زمینه های مختلف چند رسانه ای دارد، ادامه داد: این دانشجویان با کمک استادان خود به تولید محتوا در علوم قرآنی با استفاده از روش های مختلف و قابل استفاده در شبکه های اجتماعی می پردازند.

وی با تاکید بر اینکه ماه رمضان فرصت مغتنمی برای انتقال پیام های قرآنی به مخاطبان از طریق فعالان فرهنگی و قرآنی است، گفت: این دانشگاه آماده همکاری با کارشناسان و گروه های تخصصی برای تولید محتوا در زمینه معارف قرآن و عترت است. 

حاج کاظمیان با بیان اینکه آموزش علوم قرآنی بویژه برای نسل نوجوان و جوان از اهمیت خاصی برخوردارست، افزود: وظیفه استادان و فرهنگیان جامعه این است که محتوای کاربردی  را برای زندگی نسل جوان آماده کنند تا زمینه انس با قرآن در جامعه بیش از پیش فراهم شود.

وی با اشاره به سابقه ۳۰ ساله دانشگاه معارف قرآن و عترت(ع) اصفهان، اظهار داشت: این دانشگاه از مراکز آموزش عالی غیر انتفاعی است که بصورت خیریه اداره می شود و تا کنون بیش از ۱۵ هزار دانش آموخته داشته است.

دانشگاه معارف قرآن و عترت(ع) اصفهان حدود یکهزار و ۳۰۰ دانشجو در رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دارد.

اشتراک این خبر در :