فرمانده انتظامی استان اصفهان از آغاز طرح مقابله با خُرده‌فروشان موادمخدر درمناطق حاشیه‌ای شهرستان‌های استان به‌منظور افزایش امنیت، رضایتمندی مردم و کاهش توزیع مواد مخدر خبر داد.

به گزارش ایرنا و به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی اصفهان، سردار محمدرضا میرحیدری افزود: در مرحله نخست به منظور اجرای طرح پاک سازی نقاط آلوده،  ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدرشهرستان برخوار با مشارکت کلانتری‌ها و پلیس های تخصصی، موفق به شناسایی چهار پاتوق توزیع و مصرف مواد مخدر شدند.
وی اظهار داشت: در این عملیات ماموران ضمن دستگیری ۱۹نفر از سوداگران مرگ و معتادان سارق، در بازرسی از محل مقادیری بیش از یک کیلو و ۷۹۰ گرم انواع مواد مخدر و ۳۰ عدد شیشه پایپ آماده عرضه  کشف کردند.

رییس پلیس استان اصفهان با بیان اینکه پلیس همواره مبارزه با موادمخدر را به عنوان یک اصل در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است گفت: در استان هم با اشراف اطلاعاتی و تعاملی که با سایر دستگاه‌های امنیتی وجود دارد در سالجاری موفق‌تر از سال گذشته این مهم دنبال می‌شود.

وی با یادآوری اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون ۶ باند قاچاق مواد افیونی توسط ماموران فرماندهی انتظامی استان شناسایی و منهدم شدند گفت: برنامه مقابله با توزیع‌کنندگان خُرد موادمخدر امسال با جدیت بیشتر و متفاوت‌تر از سال گذشته اجرا می‌شود.

سردار میرحیدری افزود: از این باندها در مجموع یک تُن و ۴۰۰ کیلو موادمخدر شامل یک تُن و ۲۳۰ کیلوگرم تریاک و ۱۷۰ کیلوگرم حشیش کشف و پنج دستگاه خودرو شامل یک دستگاه کامیونت و چهار دستگاه خودروی سواری پژو توقیف شده است.

وی خاطرنشان کرد: ماموران فرماندهی انتظامی استان اصفهان در اجرای طرح‌های مقابله با سوداگران و شبکه‌های قاچاق مواد مخدر موفق شدند با یک کار اطلاعاتی منسجم و هوشمندانه ۲ باندی که محموله سنگینی از موادمخدر  را به سمت مرکز کشور حمل کرده بودند ، در ۲ محور مواصلاتی جنوبی و شرقی استان شناسایی و منهدم کنند.
سردار میرحیدری اعضای این باندها را هشت نفر اعلام کرد و گفت: سه نفر از آنها به ضرب گلوله ماموران مجروح شدند که هم‌اکنون در بیمارستان تحت مداوا قرار دارند و مابقی با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضایی شدند.

اشتراک این خبر در :