به گزارش ایرنا،محسن یار محمدیان روز سه‌شنبه در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان  اصفهان با اشاره به  اینکه این نشست نخستین جلسه با حضور استاندار و شهردار اصفهان در این دوره است، اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های مهم کشور جمع‌آوری معتادان متجاهر است.

وی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد اعتبارات این طرح از طریق ستاد مبارزه با مواد مخدر و ۵۰ درصد از طریق استانداری، فرمانداری، شهرداری، سمن‌ها و خیران تأمین می‌شود، افزود: این افراد جمع‌آوری می‌شوند اما نیاز به ظرفیت بسیار بیشتری برای نگهداری،صیانت و بازپروری معتادان متجاهر در قالب ماده ۱۶ قانون اصلاح مبارزه با مواد مخدر(نگهداری معتادان خیابانی) احساس می‌شود.

وی اضافه کرد: امروز پیشنهادهایی برای تبدیل زندان قدیمی کاشان به مرکز نگهداری معتادان متجاهر زن  و باغ فدک به مرکز نگهداری معتادان متجاهر مرد در قالب ماده ۱۶  اصلاح مبارزه با مواد مخدر   مطرح شده است که با احداث آن ظرفیت پذیرش معتادان متجاهر مرد اصفهان افزایش پیدا می‌کند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان تصریح کرد: درصدد هستیم یک مرکز جامع را برای معتادان متجاهر راه‌اندازی کنیم تا پس از خروج از این مرکز به شرایط قبل بازنگردند.

یار محمدیان افزود:  هم‌اینک مرکز ماده ۱۶ قانون اصلاح مبارزه با مواد مخدر قلعه شور ۲۰۰ نفر و مرکز نگهداری ماده ۱۶ سپاه پاسداران واقع در مبارکه ظرفیت ۲۵۰ نفر را دارد که این ظرفیت نسبت به جمعیت تقریبی حدود ۳ الی ۴ هزارنفری معتادان متجاهر استان  اصفهان بسیار کم است.

وی با تأکید به اینکه آمار دقیقی از تعداد معتادان متجاهل استان در دست نیست گفت: آمارهای اعلام‌شده از این افراد تقریبی و حدسی و بر اساس اعلام بهزیستی، نیروی انتظامی و ستاد مبازره با مواد مخدر و علوم پزشکی و سایر ارگان‌های مرتبط است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان بیان داشت: وضعیت این منطقه نسبت به نرم جهانی و کشوری  زیر ۲.۵ درصد و در جایگاه بدی قرار ندارد اما به‌طورقطع یک معتاد متجاهر مشکلات خاص خود را دارد.

اشتراک این خبر در :