عضو شورای مرکزی بسیج مهندسین عمران و معماری استان اصفهان گفت: طولانی بودن فرایند صدور مجوز ساختمانی در این استان به یک چالش جدی در مسیر ساخت و ساز مبدل شده  است.

عبدالرسول جان نثاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: افزایش سرسام‌آور قیمت مصالح ساختمانی، ساخت و ساز مسکن را دچار اختلال کرده در حالی که با توجه به اینکه امسال  تولید و رفع موانع تولید نامگذاری شد اما در فرایند تولید ساختمان با مشکلات عدیده ای مواجه بودیم در حالی که بیش از ۳۵۰ شغل با ساختمان سازی مرتبط است.

عضو شورای مرکزی بسیج مهندسین عمران و معماری استان اصفهان تعطیلی کارخانه‌ها  به دلیل قطعی برق را عامل افزایش قیمت سیمان دانست و گفت: قیمت مصالح ساختمانی تولید داخل با قیمت مصالح ساختمانی وارداتی برابری می‌کند در صورتی که توجیه قانونی ندارد.

وی با بیان اینکه قیمت هر کیلو میلگرد در سال گذشته ۱۲ هزار تومان بود که امسال به ۱۷ هزار تومان رسیده است، ادامه داد: تورم  اثر مستقیم و غیر مستقیم بر روند ساخت و ساز مسکن گذاشته است.

جان نثاری با اشاره به اینکه دولت باید در تامین وام مسکن به اقشار ضعیف جامعه در راستای مسکن ملی چاره‌اندیشی کند، گفت: تخصیص وام ۴۰۰ میلیون تومانی که با احتساب سود آن به رقم بالاتری می‌رسد برای اقشار ضعیف و متوسط مشکل ساز و نیازمند حمایت دولت است.

عضو شورای مرکزی بسیج مهندسین عمران و معماری استان اصفهان با بیان اینکه امروز قیمت تمام شده ساخت یک مسکن بعلت افزایش قیمت مصالح ساختمانی زیاد است و اقشار ضعیف و متوسط جامعه توان خرید مسکن را ندارند، گفت: بدنبال اجرای طرح مسکن ملی جانمایی‌هایی در شهر مجلسی، فولادشهر و بهارستان صورت گرفته است.

اشتراک این خبر در :