فرزندان بازنشستگان اصفهانی ۴۲ میلیارد ریال وام ازدواج گرفتند

اصفهان- ایرنا- مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان اصفهان گفت: این صندوق، نیمه نخست امسال ۴۲ میلیارد ریال وام ازدواج به ۱۶۸ نفر از فرزندان بازنشستگان استان پرداخت کرد.

علیرضا غفراللهی، روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مبلغ وام ازدواج فرزندان بازنشستگان ۲۵۰ میلیون ریال است که نرخ این تسهیلات ۱۰ درصد با دوره بازپرداخت ۶۰ ماهه است.

وی ادامه داد: این وام به افرادی که از خرداد سال گذشته تا مرداد امسال ازدواج کرده‌اند و تاریخ عقدشان در این مدت به ثبت رسیده است، پرداخت می‌شود.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری اصفهان گفت: سهم وام ازدواج فرزندان بازنشستگان استان در هر دوره ۸۴ نفر بود که در نیمه نخست امسال ۲ دورهٔ وام ازدواج پرداخت شد.

وی افزود: مجموع سهمیه وام ازدواج اختصاص داده شده به فرزندان بازنشستگان کل کشور بیش از یکهزار و ۲۰۰ نفر است که سهم استان در این مرحله به ۱۶۸ نفر رسیده است.

غفراللهی همچنین اظهار داشت: در نیمه نخست امسال وام طرح “حمپاد”(حمایت از پایان نامه‌های دانشجویی) برای ۶۱ نفر از فرزندان بازنشستگان واجد شرایط این صندوق در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا، به حساب بازنشستگان مشمول واریز شد.  

غفراللهی بیان کرد: ۴۱ فقره وام سه میلیون تومانی برای پایان نامه‌های کارشناسی ارشد و ۲۰ فقره وام پنج میلون تومانی برای پایان نامه‌های مقطع دکترا پرداخت شد.

وی با بیان‌اینکه صندوق ماهانه ۷۲۷ میلیارد تومان حقوق به این افراد می‌پردازد، خاطرنشان کرد: با اینکه میانگین حقوق پرداختی بازنشستگان افزایش یافته است اما همچنان مشکلات اقتصادی زیادی بر سر راه آنان وجود دارد که با ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه به این قشر در راه رفع مشکلات موردی آنها می‌کوشیم.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان اصفهان با بیان اینکه بیشترین دلیل مراجعه بازنشستگان به این صندوق درخواست وام است، افزود: تلاش خواهیم کرد تا با ارائه وام قرض‌الحسنه و کم بهره، بخشی از نیاز بازنشستگان را تامین کنیم.

وی گفت: مهمترین تسهیلات قابل ارائه به بازنشستگان شامل وام ضروری ۱۰ میلیون تومانی، وام ازدواج ۲۵ میلیون تومانی برای فرزندان بازنشستگان، وام پایان‌نامه پنج میلیون تومانی فرزندان بازنشستگان و وام خرید کالای ایرانی تا ۵۰ میلیون تومان است.

غفراللهی بیان کرد: بیشترین تعداد بازنشستگان استان با ۶۷ هزار و ۱۰۰ نفر مربوط به آموزش و پرورش، ۱۴ هزار و ۴۰۰ نفر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، ۲ هزار و ۳۰۰ نفر جهاد کشاورزی، ۲ هزار و ۱۰۰ نفر راه‌آهن، و یکهزار و ۵۰۰ نفر مخابرات و مابقی مربوط به سایر دستگاه‌های اجرایی هستند.

به گزارش ایرنا، ۱۰۲ هزار و ۸۱۷ نفر مشمول صندوق بازنشستگی کشوری استان اصفهان هستند که ۶۶ هزار و ۷۰۰ نفر( ۶۵ درصد) از آنها مرد و ۳۶ هزار نفر( ۳۵ درصد) زن هستند.

اصفهان پس از تهران و خراسان رضوی سومین استان است که بیشترین بازنشسته کشوری را دارد و ۷ درصد از جمعیت بازنشستگان کشوری در این استان ساکن هستند.

اشتراک این خبر در :