معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه خوشبختانه تا این لحظه مشکل خاصی در مدارس استان نداشته‌ایم، بر اهمیت استفاده از ماسک و تهویه هوا در مدارس تأکید کرد.

آذرکیوان امیرپور در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه مدیران مدارس به‌صورت روزانه وضعیت مدارس را رصد می‌کنند و گزارش می‌دهند، اظهار کرد: تا اگر دانش‌آموزی علائم بیماری دارد نباید به مدرسه بیاید، حتی اگر اقوام درجه یک دانش‌آموز به کرونا مبتلا باشند در سامانه ایران من مشخص است و اجازه ورود دانش‌آموز به مدرسه داده نمی‌شود.

وی با بیان اینکه تاکنون مشکل خاصی از نظر ابتلای دانش‌آموزان به کرونا در مدارس استان نداشته‌ایم، گفت: اگر اولیای دانش‌آموزان متوجه هرگونه علائم کرونا شدند نباید اجازه دهند فرزندشان به مدرسه بیاید و اگر مدیران مدرسه نیز هرگونه علائم مشکوکی در دانش‌آموز دیدند مانع حضور او در مدرسه و سرایت بیماری به سایر دانش‌آموزان می‌شوند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان افزود: تعطیلی مدرسه نداریم، اما بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی با جدیت نظارت می‌شود و دانش‌آموزان بیمار شناسایی می‌شوند تا از سرایت بیماری در مدرسه جلوگیری شود.

وی به استقبال خوب دانش‌آموزان از کلاس‌های حضوری اشاره و تصریح کرد: بیش از ۹۴ درصد از دانش‌آموزان در مدارس حضور پیدا کردند و در همه مقاطع تحصیلی استقبال دانش‌آموزان خوب بود.

امیرپور با اشاره به ترافیک شدید در سطح شهر در هفته اول بازگشایی مدارس، گفت: روزهای اول حضوری شدن مدارس هنوز سرویس‌های مدارس فعال نشده بود و خانواده‌ها دانش‌آموزان را به مدرسه می‌بردند اما این هفته سرویس‌های مدارس فعال شد و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، دانش‌آموزان را به مدرسه می‌برند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر موضوع ماسک زدن اهمیت زیادی دارد، به دانش‌آموزان توصیه کرد حتماً ماسک بزنند و در زمان حضور در مدرسه اصلاً ماسک را از صورت خودشان برندارند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان همچنین بر اهمیت تهویه هوا در مدارس تأکید و خاطرنشان کرد: مدارس دولتی معمولاً فضای خوبی دارند و تهویه هوا انجام می‌شود، در مدارس غیرانتفاعی هم از مدیران خواسته شده این موضوع را رعایت کنند.

وی بار دیگر با تأکید بر اینکه تاکنون مشکل خاصی از نظر سلامتی در مدارس استان نداشته‌ایم، اظهار امیدواری کرد که با همکاری دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان یک ماه باقی مانده از سال تحصیلی را به سلامت پشت سر بگذاریم.

اشتراک این خبر در :