رئیس‌جمهور در پیامی ضمن محکوم کردن حادثه خونبار روز گذشته در حرم مطهر امام رضا (ع)، وزارت اطلاعات را مأمور کرد تا با همکاری همه نهادهای مرتبط به سرعت عاملان شهادت روحانی جهادگر مشهدی را شناسایی کنند و تحت تعقیب قرار دهند.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، آیت‌الله «سیدابراهیم رئیسی» در پیامی نوشت: به طور قطع این حادثه ناگوار که به دست یکی از عناصر منحرف و تحت‌تأثیر گروه‌های تکفیری آمریکایی صورت گرفته است، باعث وحدت و انسجام بیش از پیش علاقه‌مندان به اسلام و ایران اسلامی می‌شود.

رئیس‌جمهور افزود: حادثه دیروز در آستان مقدس حضرت علی بن موسی الرضا (علیه‌السلام) که مأمن تمام انسان‌های آزاده جهان فارغ از هرگونه دین و مذهب است و موجب شهادت مظلومانه حجت‌الاسلام والمسلمین محمد اصلانی و مجروحیت دو طلبه عزیز جهادگر شد، باعث تأثر و جراحت قلبی اینجانب و همه محبان این امام رئوف شد.

آیت‌الله رئیسی از شهید اصلانی به عنوان طلبه جهادگر و مبلغ جهادی اسلام ناب یاد کرد که مستضعفان شیعه و اهل سنت حاشیه شهر مشهد مقدس، مجاهدت‌های او را از نزدیک دیده بودند و وزارت اطلاعات را مکلف کرد تا با همکاری همه نهادهای مرتبط، به سرعت تمام عوامل مؤثر در این حادثه را شناسایی کنند و تحت تعقیب قرار دهند و نتیجه را به اطلاع عموم مردم برسانند.

رئیس‌جمهور در پایان با تسلیت شهادت این طلبه جهادگر به خانواده معظم او و همراهان و دوستانش و همچنین حوزه علمیه خراسان، از درگاه خداوند متعال برای این طلبه شهید علو درجات و برای دو مجروح دیگر این حادثه سلامتی و شفای عاجل مسئلت کرد.

اشتراک این خبر در :