ماموریت های اورژانس اجتماعی اصفهان ۳۰ درصد افزایش یافت

اصفهان-ایرنا-معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی اصفهان گفت: ماموریت ها و مداخلات اورژانس اجتماعی استان در شش‌ماهه امسال در مقایسه با سال قبل ۳۰ درصد افزایش داشته است.

عبدالرضا اسماعیلی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با ایرنا با اشاره به  مأموریت های اورژانس اجتماعی،افزود: به دلیل شیوع کرونا و کاهش آستانه تحمل مردم میزان فعالیت این نهاد اجتماعی افزایش داشته که در حوزه کودک‌آزاری، همسر آزاری و خشونت‌های خانگی خدمات به‌صورت تخصصی ارائه‌شده است.

وی کودک‌آزاری، همسر آزاری، افکار خودکشی و اختلالات حاد خانوادگی را از مهم‌ترین و بیشترین میزان تماس‌های مردم با اورژانس اجتماعی در استان اصفهان بیان کرد.

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی اصفهان با اشاره به تاثیرات فراوان کرونا بر وضعیت روحی و روانی جامعه، تصریح کرد:‌ اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی مردم  با ارائه خدمات تخصصی این نهاد اجتماعی در کاهش نابسمانی و ایجاد آرام نقش داشته است.

وی با  یادآوری فعالیت ١٩ واحد اورژانس اجتماعی در شهرستان‌های اصفهان، گفت:‌ این مرکز فوریت اجتماعی در اصفهان، بهارستان، کاشان، آران و بیدگل، شاهین‌شهر، مبارکه، شهرضا، خمینی‌شهر، زرین‌شهر، فولادشهر، نجف‌آباد، اردستان، نایین، فریدون‌شهر، گلپایگان، فلاورجان وتیران راه‌اندازی شده است.

به گفته معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی اصفهان،  توسعه اورژانس اجتماعی و تقویت و راه‌اندازی این مراکز در شهرستان‌های فاقد این نهاد از سیاست‌های کشور است

به گزارش ایرنا، بهزیستی یک‌نهاد حمایتی با هم‌افزایی دستگاه‌های حاکمیتی به کنترل و بهبود آسیب‌های اجتماعی می‌پردازد.

برنامه اورژانس اجتماعی با سه ویژگی به‌موقع بودن، در دسترس بودن و تخصصی بودن، در اردیبهشت ۱۳۷۸ تدوین شد و پس از تأیید نهایی با حمایت رئیس و معاون اجتماعی وقت سازمان بهزیستی در کشور اجرایی شد.

اورژانس اجتماعی در حال حاضر شامل چهار فعالیت مرکز مداخله در بحران فردی، خانوادگی و اجتماعی به نام مرکز مادر اورژانس اجتماعی، پایگاه خدمات اجتماعی یا همان ایستگاه اورژانس اجتماعی، دارای  خط تلفن ارتباطی اورژانس اجتماعی (۱۲۳) و خدمات سیار اورژانس اجتماعی است.

اشتراک این خبر در :