سخنگوی صنعت برق استان اصفهان با بیان اینکه از نیمه دوم اردیبهشت امسال محدودیت بار صنایع اصفهان را انجام خواهیم داد، گفت: اگر با مدیریت بار کمبود برق برطرف نشد، با برنامه‌ریزی در بخش خانگی و تجاری خاموشی خواهیم داشت.

سید محمدرضا نوحی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت تولید و مصرف برق استان، اظهار کرد: روز گذشته (۲۳ فروردین‌ماه) ساعت پیک‌بار شب در اصفهان ۲۰:۴۶ دقیقه بود و در حالیکه تولید برق استان ۳۹۳۱ مگاوات بود، ۴۷۰۴ مگاوات برق مصرف شد.

وی همچنین افزود: روز گذشته مقدار ۷۷۳ مگاوات برق از شبکه سراسری وارد شبکه استان اصفهان شده است.

سخنگوی صنعت برق استان اصفهان ادامه داد: طی جلسات هفته گذشته با توانیر و وزارت نیرو با استان و شهرستان اصفهان، در سطح کشور پیش‌بینی پیک مصرف ۷۰ هزار مگاوات خواهد بود و در حالیکه تولید برق کل کشور ۵۵ هزار مگاوات است، بنابراین بین ۱۲ تا ۱۵ هزار مگاوات با کمبود تولید برق مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه در پیک مصرف، استان اصفهان حدود  ۱۵۰۰ مگاوات کمبود تولید برق دارد، گفت: در وهله نخست به دنبال مدیریت بار هستیم که این کار ابتدا در صنایع بزرگ و کوچک انجام می‌شود.

نوحی افزود: به همین منظور هفته آینده جلسه‌ای با حضور صنایع، سازمان صمت، مدیریت بحران و … خواهیم داشت تا بتوانیم کمبود برق اصفهان را با مدیریت بار صنایع جبران کنیم.

وی اضافه کرد: اگر با مدیریت بار کمبود برق برطرف نشد، با برنامه‌ریزی در بخش خانگی و تجاری خاموشی خواهیم داشت.

سخنگوی صنعت برق استان اصفهان تأکید کرد: آمادگی داریم تا از نیمه دوم اردیبهشت امسال محدودیت بار صنایع اصفهان را انجام دهیم.

وی درباره وضعیت احداث نیروگاه‌های جدید، اظهار کرد: برای سال ۱۴۰۱ حدود ۶ هزار مگاوات نیروگاه‌های جدید به مدار تولید برق کشور اضافه شده است.

اشتراک این خبر در :