ایسنا/اصفهان مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: کرونا باعث ایجاد محدودیت‌هایی در زندگی و اشتغال مردم شده است که همه مطمئن باشند برای بازگشت به زندگی قبل از کرونا، باید واکسیناسیون را جدی بگیرند و راهی جز این نیست

حسن ذبیحی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: باورهای غلطی که درباره واکسیناسیون در فضای مجازی وجود دارد، باعث تاثیر منفی در جامعه شده است و هم اکنون، شاهد کاهش استقبال مردم از واکسیناسیون در اردستان هستیم.

وی افزود: برخلاف شایعات موجود درباره اثربخشی واکسن کرونا که بیشتر در فضای مجازی منتشر می‌شود، نمودارهای وضعیت کرونا در شهرستان اردستان نشانگر این است که در اجرای طرح واکسیناسیون آمار مبتلایان و فوت شدگان کرونایی به شدت کاهش داشته است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان تصریح کرد: واکسن هراسی و میزان استقبال از واکسیناسیون موضوعی است که در شرایط فعلی باید بیش از پیش به آن توجه شود، زیرا برای قطع زنجیره شیوع کرونا، واکسن اهمیت ویژه‌ای دارد و باید به سمت اقناع‌سازی جامعه هدف و رفع شبهات احتمالی رفت.

ذبیحی با بیان اینکه تمام تلاش شبکه بهداشت و درمان بر سرعت بخشیدن به وضعیت واکسیناسیون دانش آموزان است، افزود: مستقیما با مدارسی که دانش آموزان آنها کمتر از واکسن استقبال کرده اند ارتباط برقرار کردیم و آنها را ملزم به واکسیناسیون کردیم.

وی با بیان اینکه جامعه هدف شهرستان که باید واکسن دریافت کنند ۳۶ هزار و ۶۴۱ نفر هستند، افزود: تاکنون حدود ۲۹ هزار و ۷۲۳ نفر نوبت اول واکسن را تزریق کردند که بیش از ۸۰ درصد جامعه هدف را شامل می شوند. همچنین تعداد ۱۶ هزار و ۲۴۱ نفر واکسن نوبت دوم خود را دریافت کرده اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان تصریح کرد: هر چقدر مردم از طرح واکسیناسیون استقبال بیشتری کنند، با کاهش محدودیت ها مواجه خواهند شد.

اشتراک این خبر در :