نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: شهادت دو طلبه جهادی در مشهد مقدس به شدت محکوم است و باید مراقب اختلاف افکنی دشمنان، میان ملت ایران و افغانستان باشیم.

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان، اظهار کرد: مؤمنان وقتی نشانه‌های خدا را می‌بینند، ایمانشان قوی‌تر می‌شود؛ وقتی در عالم فکر می‌کنیم می‌بینیم چقدر همه‌ چیز سر جای خودش است مؤمن فکر می‌کند و می‌گوید این همه عالم و مخلوقات را باطل خلق نکرده‌ای، بلکه برای این است که انسان ساخته شود.

وی افزود: مؤمن وقتی به یاد خدا می‌افتد، از اینکه وظیفه خود را نسبت به خدا درست انجام نداده باشد، قلبش می‌لرزد. حضرت علی(ع)  می فرمایند: «مؤمن هیچ‌ موقع به عمل کثیر خود راضی نمی‌شود و هر چقدر هم کار خوب انجام دهد می‌گوید کم است».

امام جمعه اصفهان گفت: نماز برای اسلام اهمیت زیادی دارد؛ حتی برای ادیان دیگر مثل مسیحیت هم نماز مهم است. آنقدر نماز اهمیت دارد که پیغمبر اسلام می‌فرمایند برای هر چیزی یک چهره‌ای است و چهره دین شما نماز است. اگر نماز بخوانید یعنی مؤمن هستید اگر نمی‌خوانید یعنی مؤمن نیستید.

به گزارش ایسنا، طباطبایی‌نژاد گفت: امام رضا(ع) روزه گرفتن و افطار را توفیق الهی می‌دانند و کسانی که روزه‌خواری می‌کنند از توفیق و سایه رحمت خدا بیرون رفته‌اند. البته اگر برای کسی واقعا ضرر دارد نباید روزه بگیرد و این را هم یک متخصص باید به او بگوید.

وی به شهادت ۲ طلبه جهادی در مشهد اشاره و تصریح کرد: قطعا این کار به دست دشمنان مسلمانان انجام شده است و باید مراقب اختلاف‌افکنی دشمنان میان ملت ایران و افغانستان باشیم.

امام جمعه اصفهان به وقایع انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در ۵ رمضان ۱۳۵۷جمعی از علما از جمله آیت‌الله خادمی، علیه رژیم شاه تظاهرات کردند که به آن‌ها تیراندازی شد و چند تن شهید شدند و بعد از این واقعه بود که در اصفهان حکومت نظامی اعلام شد و این افتخار را داریم که اصفهان اولین شهری باشد که در آن حکومت نظامی شد.

وی به شهادت سید باقر صدر در زندان صدام در روز ۶ رمضان هم اشاره کرد و گفت: این فرد بزرگوار در ۲۶ سالگی به اجتهاد رسید و دو کتاب معروف او را در دانشگاه الازهر مصر تدریس می‌کنند.

طباطبایی‌نژاد با تأکید بر اینکه مردم باید خود را در کار خیر سهیم بدانند، افزود: اگر کسی روزه‌خواری می‌کند، باید با شیوه‌های مناسب امر به معروف و نهی از منکر به وی تذکر داده شود.

اشتراک این خبر در :