معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر اصفهان گفت: مراکز امداد و نجات این نهاد در استان با هدف امدادرسانی سریعتر در ایام نوروز ۱۴۰۱ از ۴۳ به ۴۸ پایگاه افزایش خواهد یافت.

داریوش کریمی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: پنج پایگاه‌ از تعداد نامبرده بصورت موقت در نواحی شرقی، غربی و شمالی استان برای تعطیلات سال نو پیش بینی شده اند و با هدف امدادرسانی بیشتر و سریعتر انواع خدمات را به حادثه دیدگان و مسافران نوروزی ارائه خواهند داد.

وی ادامه داد: هر یک از پایگاه‌های موقت دارای سه نفر امدادرسان و نجاتگر است بنابراین شمار نیروهای امدادی نیز در ایام پیش رو افزایش می‌یابد.

کریمی اظهارداشت:  با توجه به گستردگی استان اصفهان و مسیرها و جاده های اصلی شمال به جنوب و شرق به غرب در این خطه افزایش تعداد پایگاه ها ضروری بود.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر اصفهان افزود: آماده باش و کمک‌رسانی نیروهای امدادی هلال احمر در پایگاه‌های دائم بصورت ۲۴ ساعته است اما پایگاه‌های موقت بصورت روزانه فعالیت خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه احتمال افزایش سفر هموطنان در نوروز پیش رو در مقایسه با ۲ سال قبل وجود دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش ترددها و حوادث، دوره های بازآموزی برای امدادگران در حال برگزاری است تا امدادرسانی و ارائه خدمات به بهترین نحو انجام شود.

کریمی اضافه کرد: بازبینی وسایل و تجهیزات امدادی و مرتبط با حوادث نیز انجام می‌شود تا از نظر سخت افزاری کمبودها و نواقص برطرف شود.

وی تصریح کرد: همچون سال های قبل شماره تلفن ۱۱۲ هلال احمر برای امدادرسانی به حادثه دیدگان خواهد بود.

استان اصفهان اکنون سه هزار و ۳۰۰ نجاتگر و امدادگر، ۲۳ هزار عضو جوان و ۱۵ هزار داوطلب ثبت شده در سامانه دارد.

اشتراک این خبر در :