در ابتدا و پیش از هرگونه نقد و تحلیلی بر موضوع، لازم است تا از کلیه‌ی دست‌اندرکاران برگزاری ، عوامل شهرداری و تمام افراد حقیقی و حقوقی که در برگزاری این اجتماع پرشور، دعوت از ابوذر روحی و اجرای سرود (سلام فرمانده۲) در شهر جدید بهارستان، همت ورزیده و تلاش نمودند تشکر و قدردانی بنمایم. 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای بهار، مرضیه جدیدی خبرنگار طی یادداشتی کوتاه پیرامون اجتماع منتظران ظهور در میدان ولیعصر(عج) شهر جدید بهارستان اصفهان، نوشت ؛ اینکه نارضایتی مردم در مباحث فرهنگی شنیده می شود و در لبیک به آن، شاهد اجتماع باشکوه تعداد قابل توجهی از اقشار مختلف مردم شهر گردهم و نیز اجرای «سرود سلام فرمانده» در آن اجتماع هستیم، بسیار خوب است ولی بنظرشما کافی است؟!

جای خالی برنامه های فرهنگی_اجتماعی هدفمند، هماهنگ و منسجم توسط دستگاه‌های مدعی مدیریت شهری همچون شهرداری، شرکت عمران، دفتر امام جمعه و بسیج شهر بسیار مشهود است و این نیازمند روی کار آمدن مسئولین متخصص، متعهد و دلسوز در این نهادها و همچنین مدیریت اداره امور فرهنگی_اجتماعی در شهر است.

لزوماً می‌بایست اختلاف ها کنار گذاشته شود و مسئولین فرهنگی همه آن نهادها برسر یک میز و درکنار یکدیگر هدفمند و با انگیزه نشسته و ضمن پژوهش، جمع‌آوری داده های لازم طی اقدامات کارشناسی مبادرت به طراحی تدوین و تصویب تقویم فرهنگی شهر نمایند. باید به جای برنامه های بعضا پوچ و بدون خروجی بودجه های فرهنگی هر یک از این نهادها در کنار هم جمع شده و شاهد برنامه های جامع، هدفمند و مهندسی شده باشیم. وگرنه دفتر امام جمعه نیروی متخصص و متعهد دارد، بودجه ندارد، شهرداری بودجه دارد، نیروی کاربلد و دلسوز ندارد، شرکت عمران بودجه دارد، دغدغه اش مترو است، بسیج نیروهای پای کار و زبده دارد، بودجه کافی ندارد و…

شما را به خدا، جمع شوید با هم دور یک میز و از این نیروها، فضاها و بودجه هایی که در اختیارتان است درست استفاده کنید.

آقایان مسئول بزودی تابستان از راه خواهد رسید، آیا باز هم باید شاهد هدر رفت سه ماهه زمان طلایی جوانان شهر در خیابان ها باشیم؟! برنامه جامع شما برای شهر چیست؟! مثلا چرا فرهنگسراهای شهرداری مدت هاست غیر فعال است؟!

بله اجرای سرود سلام فرمانده خوب است و جای تحسین و دستمریزاد دارد، اما کم کاری ها و سهل انگاری های قبلی شهرداری و دیگر نهادهای فرهنگی شهر بهارستان را جبران و تطهیر نمی کند …

مرضیه جدیدی/ندای بهار

اشتراک این خبر در :