فرمانده یگان حفاظتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: بسیاری از آثار تاریخی اصفهان نیاز به توجه جدی و بودجه کافی دارد. امروز بسیاری از بناهای اصفهان از جمله مساجد تاریخی مثل مسجد امام در خطر نابودی است.

عبدالرضا عرب بافرانی، امروز ۲۵ اسفند در  آیین افتتاح نمایشگاه دستاوردهای یگان حفاظت میراث فرهنگی استان اصفهان و رونمایی از سامانه الکترونیکی مسافریار، ضمن توضیح اهداف یگان حفاظت میراث فرهنگی، گفت: در دولت قبل طی یک هفته با تبلیغات صداو سیما و مقامات رسمی کشور گفته شده که مجسمه یک سرباز هخامنشی به کشور بازگردانده شده، این درحالی بود که یگان حفاظت میراث از خروج این مجسمه به دست سارقان جلوگیری کرده بود، اما تبلیغات رسانه‌ای این موضوع را به شکل دیگری به مردم انتقال داد. 

او ادامه داد: اشیایی‌ که امروز در این نمایشگاه می‌بینید حاصل تلاش یگان حفاظت میراث فرهنگی استان اصفهان و کشف بیش از ۱۵۰۰ شی تاریخی و نفیس است. 

عرب بافرانی با تأکید اینکه اشیاء کشف شده توسط یگان حفاظت میراث نیز باید در ردیف کالاهای قاچاق قرار بگیرد، خطاب به استاندار اصفهان، افزود: شاید شما تا دیروز تنها بازدید کننده میراث اصفهان بودید، اما از امروز که مدیر و صاحب خانه هستید جا دارد توجه بیشتری نسبت به مرمت آثار تاریخی و احیای رودخانه زاینده‌رود داشته باشید. من به‌عنوان فرمانده یگان حفاظت میراث اعلام می‌کنم که بسیاری از آثار تاریخی اصفهان نیاز به توجه جدی و بودجه کافی دارد. امروز بسیاری از بناهای اصفهان از جمله مساجد تاریخی مثل مسجد امام در خطر نابودی است. آجر و کاشی‌ها در حال فروریزی است. اگر ما بخواهیم صنعت گردشگری را بعد از نفت به‌عنوان منبع مالی و اقتصادی کشور در نظر بگیریم لازم است برای حفاظت از آثار تاریخی ارزش بیشتری قائل باشیم. 

 گفتنی است در این رویداد از سامانه مسافریار که با هدف حذف تبلیغات کاغذی برای اولین بار در کشور به وسیله آن تمامی خدمات سفر به شکل الکترونیک انجام می‌شود، رونمایی شد و گردشگران از امروز می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. 

اشتراک این خبر در :