رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان با اشاره به کاهش نرخ ارز و تأثیر آن بر قیمت طلا و سکه، گفت: با توجه به نتایج مثبت احتمالی مذاکرات وین، معامله‌گران در بازار با احتیاط خریدوفروش می‌کنند.

هوشنگ شیشه‌بران در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت بازار جهانی طلا، اظهار کرد: امروز قیمت اونس جهانی نسبت به روز گذشته تغییر چندانی نداشت و به ۱۸۴۱ دلار رسید، در حالی‌که سرمایه‌گذاران در انتظار جلسه روز چهارشنبه فدرال رزرو و تصمیم برای افزایش نرخ بهره در سیاست‌های پولی ایالت متحده هستند که با بیانیه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو همراه خواهد بود.

وی افزود: از طرفی امروز نرخ ارز در صرافی ملی با کاهش چشم‌گیری مواجه شد، به‌طوری‌که قیمت فروش دلار در صرافی ملی ۲۵ هزار و ۴۰۱ تومان و قیمت فروش یورو ۲۸ هزار ۸۴۶ تومان رقم خورد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان تأکید کرد: طبیعتاً کاهش نرخ ارز باعث شد امروز بهای طلا و سکه نیز کاهشی شود که از عوامل کاهش نرخ دلار، اخبار مثبت مذاکرات وین و پیامدهای مثبت سفر رئیس‌جمهور به روسیه است.

وی با اشاره به قیمت طلا و سکه در بازار امروز، گفت: در حال حاضر قیمت سکه طرح جدید ۱۲ میلیون و ۲۵۵ هزار تومان، سکه طرح قدیم به ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، نیم‌سکه ۶ میلیون و ۷۷۰هزار تومان، ربع‌سکه ۳ میلیون و ۸۳۰ تومان و سکه‌های یک گرمی بانک مرکزی ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد.

شیشه‌بران اضافه کرد: امروز سه‌شنبه پنجم بهمن‌ماه، قیمت هر مثال طلای آب‌شده ۵ میلیون و ۳۶۷ هزار تومان و بهای هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۲۳۹ هزار تومان رسید.

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد تا پایان وقت امروز همچنان نوسانات نرخ طلا و سکه ادامه یابد، اظهار کرد: با توجه به نتایج مثبت احتمالی مذاکرات وین، معامله‌گران در بازار بااحتیاط خریدوفروش می‌کنند.

نایب رئیس اتاق اصناف اصفهان افزود: چنانچه نرخ ارز به کاهش خود ادامه دهد و نتایج مثبت مذاکرات وین مبنی بر لغو تحریم‌ها صورت گیرد، شاهد تداوم کاهش قیمت طلا و سکه هستیم.

وی ابراز امیدواری کرد: در ماه‌های پایانی سال با ثبات قیمت طلا و سکه رونق به این بازار برگردد، خریدوفروش بیشتر شود.

اشتراک این خبر در :