۳۴ درصد مشترکین اصفهان پرمصرف هستند

معاون فروش و خدمات شرکت توزیع برق اصفهان گفت: ۳۴ درصد مشترکین اصفهان پرمصرف هستند و ۶۶ درصد آنها پایین‌تر از الگو مصرف برق دارند و به‌طور قطع آنها تغییر تعرفه برق ندارند.

مهرداد جنتیان امروز (شنبه، ۹ بهمن‌ماه) در جمع خبرنگاران با اشاره به خدمات غیرحضوری این شرکت، اظهار کرد: شرکت توزیع برق اصفهان با راه‌اندازی سامانه سمیع و شماره ۱۵۲۱ از ۷ صبح تا ۹ شب خدمات فروش و پس از فروش را به‌صورت غیرحضوری به تمام مشترکین خود ارائه می‌دهد.

وی افزود: خدمات غیرحضوری باعث کم شدن یک میلیون تردد شهری در ماه و کاهش سه میلیون لیتر ذخیره سوخت و صرفه‌جویی و حذف ۱۰۰ هزار برگ کاغذ شده است.

به گزارش ایسنا، معاون فروش و خدمات شرکت توزیع برق اصفهان اضافه کرد: سامانه بصیر نیز با نظارت بر تمام فرایندهای این شرکت، باعث سلامت اداری خواهد شد.

وی ادامه داد: آمار وصول‌ مطالبات این شرکت ۹۶ درصد نسبت به سال گذشته یک درصد بیشتر شده است.

جنتیان در ادامه درباره افزایش تعرفه مشترکین پرمصرف، اظهار کرد: مطابق مصوبه بند ی تبصره هشت قانون بودجه ۱۴۰۰ یارانه برق مشترکین پرمصرف حذف شده است.

وی تأکید کرد: هدف این طرح توزیع عادلانه یارانه تأمین برق مشترکین و هدایت مشترکین پرمصرف به خوش مصرف است.

معاون فروش و خدمات شرکت توزیع برق اصفهان اظهار کرد: ۳۴ درصد مشترکین اصفهان بالای الگوی مصرف هستند و ۶۶ درصد آنها پایین‌تر از الگو مصرف برق دارند و به‌طور قطع آنها تغییر تعرفه برق ندارند، البته تعرفه برق ۳۴ درصد مشترکین پرمصرف به‌صورت پلکانی دسته‌بندی می‌شود.

وی با بیان اینکه الگوی مشترکین برق در ایام گرم خرداد و شهریور ۳۰۰ کیلووات و در بقیه ایام سال ۲۰۰ کیلووات است، گفت: به‌طورقطع برای مشترکینی که در این الگو مصرف برق دارند، تغییر تعرفه برق نداریم.

جنتیان اضافه کرد: تعرفه‌های پلکانی برق نیز در بخش تجاری و سایر بخش‌ها حذف شده و تعرفه آنها در میان بار یک برابر، اوج بار سه برابر و تعرفه تامین برق در کم باری ۲۵ صدم است.

 وی درباره فعالیت رمزارزهای غیرمجاز نیز، گفت: طی یک سال گذشته ۴۷۶۸ ماینر در ۳۱۴ محل در بخش خانگی اصفهان کشف شده است.

اجرای ۸۵ درصد پروژه‌های برق اصفهان به‌صورت خط گرم

معاون بهره‌برداری و دیسپاچیگ شرکت توزیع برق اصفهان نیز در این نشست با بیان اینکه یکی از شاخص‌های شرکت توزیع برق کاهش زمان خاموشی‌هاست، اظهار کرد: شرکت توزیع برق با برنامه‌ریزی دقیق این کار را پیش می‌برد و باید از ابرازها و فناوری‌های جدید بهره برد که نیازمند زیرساخت‌های سخت‌افزاری، نرم افزاری و نیروی انسانی است.

حمیدرضا آقایی افزود: حدود ۸۵ درصد پروژه‌های شرکت توزیع برق به‌صورت خط گرم اجرا می‌شود که منجر شده کار، بدون هیچ‌گونه خاموشی برای مشترکین انجام شود، همچنین استفاده از قطع کننده و کلیدهایی بر روی تأسیسات و … منجر به کاهش خاموشی‌ها می‌شود.

وی افزود: از دیگر اقدامات کاهش خاموشی‌ها، نصب کلیدهای هوشمند بر روی شبکه است که از سال ۹۳ تاکنون به ۸۰۰ کلید رسیده و از مرکز دیسپاچینگ تمام کلیدها را قطع و وصل می‌کنیم.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچیگ شرکت توزیع برق اصفهان با بیان اینکه شبکه توزیع برق نیازمند تعمیر نگهداری است، گفت: این تعمیرات مکان‌‍محور و دیجیتال است و عیوب بازدید به‌صورت دیجیتال و از طریق تبلت بررسی، شناسایی و در نهایت برطرف می‌شود.

به گفته آقایی، از طریق سامانه سپاد نیز افت ولت شبکه پیش از اطلاع مردم تشخیص داده می‌شود و ما جهت رفع عیوب اقدام می‌کنیم.

وی اضافه کرد: تاکنون برای خاموشی‌های خواسته و ناخواسته، ۱۰ دستگاه دیزل ژنراتور خریداری و استفاده کرده‌ایم، همچنین در هریک از مناطق شرکت توزیع برق اصفهان اکیپ‌های عملیاتی مستقر هستند که در صورت هرگونه عیب و ایراد در شبکه، نسبت به رفع مشکل اقدام می‌کنند.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچیگ شرکت توزیع برق اصفهان گفت: در حال حاضر میزان خاموشی‌ها در اصفهان به ازای هر مشترک ۱۲۵ دقیقه است که در چشم‌انداز ۱۴۰۵ این عدد به زیر ۳۰ دقیقه خواهد رسید.

تابستان امسال ۱۶ درصد خاموشی داشتیم

مدیر دفتر مدریت مصرف شرکت توزیع برق اصفهان نیز در این نشست با اشاره به اینکه ۹۵۰ مشترک بخش خانگی اصفهان معادل ۳۵ درصد مصرف برق را دارند که از این تعداد ۶۴ درصد مشترکین اصفهان مطابق الگو مصرف و ۳۶ درصد مشترکین خانگی پرمصرف هستند.

مرسل صالحی تأکید کرد: برای فرهنگ‌سازی و مدیریت مصرف برق، همواره پیام‌هایی را به 

مشترکین ارسال و وضعیت مصرف برق آنها را مشخص می‌کنیم.

وی با بیان اینکه همواره اگر توازن بین تولید و مصرف برق نداشته باشیم، شاهد خاموشی می‌شویم،  اظهار کرد: در سال ۹۸ و ۹۹ خاموشی نداشتیم، اما در تابستان سال ۱۴۰۰ به دلیل عدم توازن بین تولید و مصرف برق، حدود ۱۶ درصد خاموشی داشتیم و پیک مصرف برق اصفهان ۲۲ تیرماه امسال به ۱۲۴۹ مگاوات رسید.

 مدیر دفتر مدریت مصرف شرکت توزیع برق اصفهان درباره مدیریت مصرف برق در تمام ادارات، اظهار کرد: در حال حاضر با بررسی میزان مصرف برق ادارات به تمام آنها در اصفهان برچسب انرژی داده شده و البته هنوز بیشتر بانک‌ها برچسب انرژی دریافت نکرده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه مصرف برق ادارات به‌صورت برخط بررسی می‌شود، گفت: در حال حاضر ۷۱۸ کنتور برق ادارات و بانک‌ها هوشمند به‌صورت برخط بررسی می‌شوند.

اشتراک این خبر در :