فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی و جهادی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: هوانیروز در ۲۸ استان از جمله استان اصفهان اورژانس هوایی را به عهده دارد.

 گزارش ایرنا، سرهنگ خلبان ولی رحمانی در سخنرانی پیش‌از خطبه‌های نماز جمعه فولادشهر اصفهان با اشاره به نامگذاری روز ۲۹ فروردین به نام روز ارتش، گفت: این نامگذاری نشان هوش و درایت امام خمینی (ره) بود.

وی به تحمیل جنگ هشت ساله علیه مردم ایران اشاره کرد و افزود: ارتش جمهوری اسلامی با آغاز جنگ تحمیلی وارد عرصه دفاع شد و در هشت سال ۴۸ هزار شهید تقدیم راه اسلام و انقلاب کرد.
جانشین مرکز آموزش هوانیروز ارتش با اشاره به رشادت‌های هوانیروز در سال‌های دفاع مقدس اضافه کرد: هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در سالهای دفاع مقدس با ۵۰۰ هزار ساعت، یک رکورد جهانی را ثبت کرد.
وی خاطر نشان کرد: امروز ارتش در کنار سپاه و نیروی انتظامی در مرزهای کشور حضور دارد و بخشی از توان خود را در راستای مسوولیت اجتماعی و براساس دستورات فرمانده کل قوا در حوزه خدمت به مردم و ایجاد امنیت اجتماعی به کار گرفته است.
رحمانی ادامه داد: ارتش در سیل و زلزله و حوادث طبیعی در کنار مردم بودن و حتی در بسیاری از موارد قبل از ستاد بحران در کنار مردم به خدمت‌رسانی پرداخت.
وی اضافه کرد: ارتش با راه اندازی قرارگاه محرومیت زدایی در مقابله با ویروس کرونا تمام توان خود را به کار گرفت و احداث بیمارستان‌های صحرایی، آبرسانی به مناطق محروم، احداث  مسکن محرومین و خدمات دیگر در کارنامه این قرارگاه ثبت شده است‌.
وی تاکید کرد: ارتش به مصداق آیه «اشدا ٕ علی الکفار و رحمإ بینهم»، در مقابله با دشمن آماده و پا در رکاب دفاع و نسبت به مردم شعار «از مردم، با مردم، درکنار مردم و درخدمت مردم» را دنبال می‌کند. 

۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی نامگذاری شده است.

اشتراک این خبر در :