معاون امور هماهنگی عمرانی استانداری اصفهان با بیان اینکه مدیریت استان اصفهان به‌طور کامل مخالف اجرا و بهره‌برداری طرح بن- بروجن است، گفت: متأسفانه تاکنون وعده‌هایی که وزیر نیرو برای حل مشکل زاینده‌رود به اصفهان داده، عملی نشده است.

مهران زینلیان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره راه‌اندازی خط اضطراری طرح بن-بروجن باوجود توقف قضایی این طرح، اظهار کرد: اصفهان کاملاً مخالف اجرا و راه‌اندازی این طرح است.

وی تأکید کرد: طرح بن- بروجن غیر کارشناسی و فنی است و نباید اجرا می‌شد و به‌نوعی برخلاف مصوبات شورای عالی امنیت ملی است.

معاون امور هماهنگی عمرانی استانداری اصفهان توضیح داد: گفته شده بود اگر قرار به اجرای طرح بن-بروجن باشد، باید به‌طور همزمان طرح‌های دیگر همچون بهشت‌آباد و … انجام شود.

وی تصریح کرد: متأسفانه رویکرد وزارت نیرو نسبت به زاینده‌رود نادرست و بدون افق روشن است و مدیریت استان به‌طور صد در صد مخالف اجرای طرح بن-بروجن است و هر آنچه برای توقف این طرح لازم باشد را انجام خواهد داشت و به همین منظور مذاکراتی در تهران با دستگاه‌های ذی‌ربط انجام شده است.

زینلیان با اعتقاد بر اینکه وزیر نیرو به تعهدات خود برای حل مشکل آب اصفهان عمل نکرده است، گفت: متأسفانه تاکنون وعده‌هایی که وزیر نیرو برای حل مشکل زاینده‌رود به اصفهان داده، عملی نشده است و از سوی دیگر ما عزمی برای اجرای این تعهدات و بهبود شرایط زاینده‌رود نمی‌بینیم.

وی درباره اینکه چرا وزارت نیرو در هر دولتی به‌نوعی در عمل مقابل اصفهان و زاینده‌رود است، گفت: متأسفانه چارچوب فنی و منطقی در حل مباحث آبی کشور وجود ندارد و به‌نوعی شاهد چانه‌زنی سیاسی هستیم که این روش غلطی است.

معاون امور هماهنگی عمرانی استانداری اصفهان با بیان اینکه مدیریت استان اصفهان به‌طور کامل مخالف اجرا و بهره‌برداری طرح بن- بروجن است، گفت: اگرچه اصفهان ۲۰ نماینده در مجلس دارد، اما کمیته آب در دست چهار نفر به مدیریت نماینده از استان چهارمحال و بختیاری است.

وی با اشاره به آسیب‌های برداشت آب ناشی از طرح بن- بروجن، اظهار کرد: برداشت بیشتر آب از حوضه زاینده‌رود همانند یک بیمار دچار کم‌خونی است که باوجوداین مشکل، باز از خون او را می‌کشیم که این روش بسیار غلطی است.

اشتراک این خبر در :