پایگاه تخصصی مطالعات هنر و اصفهان پژوهی در اصفهان ایجاد می‌شود

اصفهان- ایرنا- مدیر کتابخانه تخصصی هنر و اصفهان‌شناسی از راه اندازی پایگاه تخصصی “مطالعات هنر” و “اصفهان پژوهی” در استان در آینده نزدیک خبر داد.

مریم اثنی عشری روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به فراهم شدن ۵۰ درصد از پایگاه تخصصی “مطالعات هنر” ، اظهار امیدواری کرد: تا دو ماه آینده این پایگاه تکمیل و آماده بهره‌برداری شود. 

وی گفت: اکنون برخی کتاب‌های الکترونیکی معماری و  هزار مقاله کاربردی با موضوع هنر به‌صورت فایل در این پایگاه بارگذاری شده است و قرار است در این زمینه نزدیک به ۲ هزار مقاله جمع‌آوری، فهرست و بارگذاری شود. 

مدیر کتابخانه تخصصی هنر و اصفهان‌شناسی در ادامه به پیشرفت ۳۰ درصدی پایگاه مطالعات “اصفهان پژوهی”، افزود: مقالات تخصصی و کاربردی با موضوع اصفهان در این پایگاه بارگذاری می‌شود. 

اثنی عشری بیان کرد: کتابخانه هنر یکی از کتابخانه‌های تخصصی شهر اصفهان است که در دو بخش تخصصی هنر و اصفهان‌شناسی منابع مختلفی دارد. 

وی اضافه کرد: حدود ۴ هزار کتاب با موضوع اصفهان و ۸ هزار کتاب با موضوع هنرهای مختلف ازجمله معماری، نقاشی، گرافیک، خوشنویسی، فرش، صنایع‌دستی، موسیقی و سینما در این کتابخانه وجود دارد. 

مدیر کتابخانه تخصصی هنر و اصفهان‌شناسی البته یادآور شد: کتابخانه‌های تخصصی سینما و موسیقی نیز در اصفهان فعالیت دارند ولی کتب و منابع غنی و کاربردی از این دو هنر در کتابخانه تخصصی هنر نیز وجود دارد. 

وی درباره نحوه استفاده از کتب این کتابخانه گفت: همه اعضای طرح جامع امانت کتابخانه‌ای می‌توانند از منابع این کتابخانه تخصصی استفاده کنند ولی استفاده از سالن مطالعه عمومی کتابخانه مختص افراد کارشناسی ارشد و دکترا و دانشجویان رشته‌های مختلف هنری است. 

اثنی عشری خاطرنشان کرد: دو سالن پژوهشی نیز با میزهایی برای مطالعات و پژوهش‌های گروهی در این کتابخانه فعال است که به‌صورت ساعتی و اجاره‌ای در اختیار پژوهشگران قرار می‌گیرد. 

وی همچنین اظهار داشت: طرح‌های مختلف معرفی کتاب درزمینهٔ مای شاخص هنری به‌صورت مداوم در این کتابخانه برگزار می‌شود و در حال حاضر نیز این کتابخانه در امور پژوهشی با انجمن فرش همکاری دارد. 

مدیر کتابخانه تخصصی هنر و اصفهان‌شناسی با اشاره به اینکه این کتابخانه از سال ۹۴ فعالیت خود را آغاز کرده است عنوان کرد: کتب و منابع جدیدی با نزدیک به ۵۰ میلیون تومان اعتبار در حال اضافه شدن به کتابخانه تخصصی هنر و اصفهان‌شناسی است.

کتابخانه تخصصی هنر و اصفهان‌شناسی در خیابان استانداری اصفهان روبه روی موزه هنرهای معاصر و پشت کاخ عالی‌قاپو در مجموعه‌ای به نام شیخ بهایی مستقر است.

اشتراک این خبر در :