اصفهان- ایرنا- مدیرکل فرودگاه های استان اصفهان گفت: پیگیری‌ لازم برای برقراری پروازهای جدید، در صورت تقاضای بیشتر هم استانی‌ها، انجام خواهد شد.

حسن امجدی، روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تا پایان امروز، سه هزار و ۱۱۵ زائر اربعین با ۱۷ پرواز عازم کشور عراق شده اند.

وی خاطرنشان کرد: بیش از سه هزار زائر از بیست و سوم شهریور تا امروز از فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان توسط شرکت‌های هواپیمایی معراج، تابان، ایران ایر، وارش، زاگرس و آتا به کشور عراق عزیمت کرده اند.

امجدی ادامه داد: تاکنون ۱۲ پرواز به مقصد شهر نجف اشرف و پنج پرواز به مقصد بغداد انجام شده است.

مدیرکل فرودگاه های اصفهان اظهار داشت: کلیه تمهیدات لازم برای پذیرش و اعزام مطلوب و ارائه سرویس مناسب به زائران اربعین حسینی در فرودگاه بین المللی اصفهان پیش بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد : برای تسریع در روند پذیرش مسافران در فرودگاه، از زائرانی که قصد سفر به عتبات را دارند درخواست می شود تا علاوه بر بلیت پرواز، کارت واکسیناسیون، ویزای معتبر و گواهی تست منفی PCR را نیز همراه خود داشته باشند.

امجدی از برپایی موکب ویژه اربعین در محوطه بیرونی ترمینال پروازهای خارجی با همت کارکنان شاغل در مجموعه فرودگاه اصفهان خبر داد و گفت : این موکب تا پایان عملیات پروازهای برگشت زائران، پذیرای آنها و مستقبلین خواهد بود.

به گزارش ایرنا. فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان در حالت عادی به شهرهای نجف و بغداد عراق، کویت، دُبی امارات عربی متحده، استانبول ترکیه ، تفلیس گرجستان و دوحه قطر پرواز مستقیم دارد.
همچنین علاوه بر شرکت های هواپیمایی فعال داخلی، شرکت های العراقیه، ترکیش، فلای دوبی و قطر ایرویز در جا به جایی مسافر با این فرودگاه همکاری دارند.
فرودگاه بین المللی شهید بهشتی در شرق اصفهان دارای ۲ باند به طول چهار هزار و ۳۹۷ متر و عرض ۴۵ متر با ۱۰ جایگاه پذیرش انواع هواپیمای مسافربری و ترمینال پروازهای داخلی و خارجی است.

اشتراک این خبر در :