سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: ۳۱.۵۳ درصد معادل کمتر از یک‌سوم از جمعیت این استان با مراجعه به مراکز واکسیناسیون، دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌‎اند.

پژمان عقدک روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین در این استان بیش از ۷۵ درصد موفق به دریافت دز دوم واکسن شده‌اند و این رقم برای دز اول به افزون بر ۸۵ درصد رسیده است.

وی درباره آمار مبتلایان به کووید-۱۹ اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۹۴۳ نفر دیگر در این استان به این بیماری مبتلا شدند که این تعداد از یک هزار و ۹۲۷ آزمایش نمونه‌گیری بدست آمد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اضافه کرد: از این تعداد ۱۷۳ نفر در مراکز درمانی بستری شدند تا آمار کل بستری‌شدگان از ابتدا تاکنون به ۱۹۴ هزار و ۲۷۳ نفر برسد.

عقدک تعداد فوت‌شدگان قطعی به دلیل کووید-۱۹ در شبانه‌روز گذشته را ۶ نفر اعلام کرد و افزود: شمار فوت‌شدگان از ابتدا تاکنون ۱۱ هزار و ۱۰۸ نفر بوده است.

وی خاطرنشان کرد: اکنون ۱۵۵ بیمار در بخش مراقبت ویژه بیمارستان‌های این استان بستری هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تاکید بر تداوم رعایت شیوه‌های بهداشتی و واکسیناسیون تصریح کرد: استفاده از ماسک، حضور نیافتن در مکان‌های شلوغ و شستشوی دست‌ها به همراه واکسیناسیون راهکار مقابله با این بیماری است.

استان اصفهان با بیش از پنج میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۲۸ شهرستان دارای حدود ۶۹ بیمارستان با حدود ۱۰ هزار و ۲۹۵ تخت ثابت است.

اشتراک این خبر در :